در نشست شورای فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی مطرح شد؛

سیاست‌گذاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم زیر ذره‌بین

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۴ کد : ۹۹۷ عمومی تاپ خبر
محمد حسین ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی ماموریت این پارک را پرداختن به اقتصاد فرهنگ و تبدیل فرهنگ به بخش مولد در جامعه عنوان کرد.
سیاست‌گذاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم زیر ذره‌بین

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل ازایسنا، محمد حسین ایمانی خوشخو در اولین نشست شورای فناوری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی که با حضور حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل این پارک در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، اظهار کرد: ماموریت اصلی ما در این پارک این است که فرهنگ را به یک بخش مولد در جامعه تبدیل کنیم و به صورت اخص به اقتصاد فرهنگ بپردازیم. در این مسیر نیازمند یاری همه فعالان و مسئولان این حوزه‌ها هستیم تا با استفاده از این توانمندی‌ها ماموریت‌های موجود را به سرانجام برسانیم.

در بخش دیگری از این نشست، سید محمدحسین سجادی نیری رییس ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به رشد فزاینده صنایع فرهنگی در دنیا اشاره و عنوان کرد: اگر به آمار های جهانی در حوزه تولیدات فرهنگی نگاه کنیم، می‌فهمیم که ورود به این حوزه مهم را باید بسیار پیش از این آغاز می‌کردیم. غنای تاریخی، فرهنگی و هنری کشور ما می‌تواند مزیت رقابتی ما در این بازار عظیم صنایع فرهنگی باشد که باید از این فرصت به نیکی استفاده کرد.

گفتنی است،22 اردیبهشت ماه، نخستین پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی در دانشگاه علم و فرهنگ افتتاح شد.

این پارک نخستین پارک علم و فناوری در حوزه علوم انسانی و هنر است که با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ و جهاددانشگاهی به منظور تبدیل ایده‌های نو در حوزه‌هایی همچون صنایع دستی، گردشگری، رسانه‌های تصویری و علوم انسانی به محصول و فناوری‌های نوین، در کشور شروع به کار کرده است.


نظر شما :