مدیرکل دفتر برنامه ریزی استانداری اردبیل:

جهاددانشگاهی، معتبرترین مرکز برای پرورش ایده و تحقیقات پژوهشگران است

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۸ کد : ۹۹۴ پژوهشی
مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل گفت: جهاددانشگاهی جزء مراکز معتبر علمی و تحقیقاتی کشور است و با توانمندی خود می تواند نقش تاثیرگذاری در رفع نیازهای استان داشته باشد.
جهاددانشگاهی، معتبرترین مرکز برای پرورش ایده و تحقیقات پژوهشگران است

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، دکتر سید مهدی جوادی 20 تیرماه در نشست با رییس و جمعی از مدیران جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل بر ضرورت پررنگ تر شدن فعالیّت جهاددانشگاهی در استان تاکید کرد و افزود: حضور فعال نهادها و مؤسسات علمی و پژوهشی در عرصه می‌تواند گره‌گشای بسیاری از امور مغفول مانده استان باشد.

وی با بیان اینکه استانداری اردبیل، آماده حمایت و پشتیبانی از پژوهشگران استان است خاطرنشان کرد: با توجّه به نیازهای استان، به دنبال پژوهش های علمی و کاربردی هستیم تا بتوانیم از نتایج آن و راهکارهای پیشنهادی در راستای توسعه همه جانبه استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل اضافه کرد: بی گمان افزایش اعتبارات پژوهشی، مشارکت جدی مراکز آموزش عالی و موسسات علمی پژوهشی در اجرای طرح های تحققاتی، حمایت و ارج نهادن بر پژوهشگران و پایان نامه‌های دانشجویی و چاپ و انتشار آنها می تواند در تقویت امر پژوهش در استان تاثیر گذار باشد.

جوادی به وجود برخی مشکلات و موانع در رسیدن مسئله مهم پژوهشی در استان به جایگاه شایسته خود و ضرورت ارتقای سطح علمی و پژوهشی استان اردبیل اشاره و تصریح کرد: بایستی به دنبال پژوهش های مفید، هدفمند و کاربردی باشیم تا در سایه توجه و حمایت های مسؤولان استان، میزان بهره وری افزایش یابد.

وی عنوان کرد: بایستی بین این نهاد انقلابی و پژوهشگران دانشگاهی، ارتباط بیشتری برقرار شود تا امکان شناسایی، معرفی و تجاری سازی دستاوردها و توانمندی های پژوهشی فراهم شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری اردبیل، جهاددانشگاهی را یکی از مطمئن ترین و معتبرترین مراکز علمی برای پرورش ایده و تحقیقات محققان و پژوهشگران خواند و اضافه کرد: دانشگاه ها با پژوهش‌محور شدن می توانند در راستای حل مشکلات جامعه از جمله معضل اشتغال و کارآفرینی گام بردارند.

جوادی با اشاره اینکه استان اردبیل به لحاظ دارا بودن آبگرم‌های معدنی، از مراکز مهم کشور در این زمینه است ادامه داد: یکی از راه های مهم برای توسعه گردشگری استان، ایجاد زیرساخت های مکمل گردشگرپذیر برای این  آبگرم‌ها است.

در این دیدار رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه این واحد با فعالیت های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، درمانی و اشتغالزای خود به دنبال از بین بردن خلاء ها و رفع نیازها برای توسعه استان است افزود: استان اردبیل در زمینه های گردشگری و کشاورزی قابلیت‌های فراوانی دارد که جهاددانشگاهی استان، این پتانسیل‌ها را شناسایی و وارد عمل شده ‌است.

دکتر مهران اوچی اردبیلی با بیان اینکه طرح های تحقیقاتی باید با نهایت دقت و در اسرع وقت انجام و برآیند آن به پیشرفت منجر شود، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با مد نظر قرار دادن این امر به دنبال اجرای طرح های پژوهشی تاثیرگذار در سطح استان است.   

وی با بیان اینکه استان اردبیل در حوزه گردشگری، جاذبه و پتانسیل های خوبی دارد که بایستی به منظور توسعه توریسم سلامت هدفمند شود تصریح کرد: با توجه به انعقاد تفاهم نامه همکاری جهاددانشگاهی با استانداری اردبیل، توسعه توریسم سلامت در اولویت فعالیت های این نهاد قرار دارد.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با بیان اینکه با تقویت و ایجاد فرصت های شغلی مناسب در روستاها می توان زمینه مهاجرت معکوس از شهر به روستاها را فراهم کرد یادآور شد: طرح توسعه مشاغل خانگی که توسط جهاددانشگاهی در برخی استان‌ها اجرا می شود زمینه مناسبی را برای اشتغال و تولید در جامعه فراهم خواهد کرد.

اوچی اردبیلی بر بهره‌گیری از فناوری‌های تولیدی جهاددانشگاهی در رفع نیازهای استان تأکید و اظهار کرد: جهاددانشگاهی سعی دارد با راه‌اندازی پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته پلیمری از سیب‌زمینی درجه 3 استان که به عنوان یکی از طرح های کلان استان انتخاب شده است، اردبیل را در خط تولید یک محصول صنعتی مهم که در صنعت نفت کاربرد دارد، قرار دهد.

وی با اشاره به فعالیت جهاددانشگاهی استان در حوزه سلامت باروری و توریسم سلامت اظهار کرد: این نهاد جهت توسعه گردشگری سلامت در استان، احداث و راه اندازی مجتمع درمانی Health Tourism را در اولویت برنامه‌های خود دارد.

 


نظر شما :