با حضور دکتر طیبی؛

اولین نشست شورای فناوری پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۴ کد : ۹۹۱ عمومی تاپ خبر
اولین نشست شورای فناوری پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی ۱۹ تیر با حضور دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی، ، دکتر ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی، دکتر هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، دکتر بیجندی رییس سازمان ستفا، دکتر علیزاده معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی، و همچنین نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سجادی نیری رییس ستاد فناوری های نرم و هویت ساز و دکتر حسام زند مدیرکل تجاری سازی و همچنین سایر اعضای شورای فناوری، در محل این پارک در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.
اولین نشست شورای فناوری پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومی پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی، در ابتدای این مراسم دکتر ایمانی خوشخو رییس پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بیان نمود: ماموریت اصلی ما در این پارک این است که فرهنگ را به یک بخش مولد در جامعه تبدیل کنیم و به صورت اخص به اقتصاد فرهنگ بپردازیم. در این مسیر نیازمند یاری همه فعالین و مسوولان این حوزه ها هستیم تا با استفاده از این توانمندی ها ماموریت های موجود را به سرانجام برسانیم.

در ادامه دکتر سجادی نیری، رییس ستاد فناوری های نرم و هویت ساز به رشد فزایده صنایع فرهنگی در دنیا اشاره و عنوان کرد: اگر به آمار های جهانی در حوزه تولیدات فرهنگی نگاه کنیم، ورود به این حوزه مهم را باید بسیار پیش از این آغاز می نمودیم. غنای تاریخی، فرهنگی و هنری کشور ما می تواند مزیت رقابتی ما در این بازار عظیم صنایع فرهنگی باشد که باید از این فرصت به نیکی استفاده نمود.

دکتر طیبی نیز در این نشست گفت: در جهاددانشگاهی ما به دنبال حوزه هایی هستیم که مغفول مانده اند و نیازمند حرکت جهادی هستند برای راه اندازی و آغاز مسیر، جهاددانشگاهی در این خصوص همواره موفق بوده است.

وی ادامه داد: امروز که به حول و قوه الهی این مسیر آغاز شده است، با توجه به اهمیت پرداختن به حوزه های فناوری های نرم و صنایع فرهنگی باید تمام توان را در جهت پیشبرد اهداف استفاده نمود.

دکتر طیبی اظهار کرد: نکته مهم در آغاز این پارک، مسئله سیاستگذاری است و اینکه باید جلسات مشورتی فراوانی صورت پذیرد تا هدف گذاری ها و سیاست گذاری های پارک به دقت در محور مورد نیاز کشور تعریف شود.

در ادامه، دستور نشست توسط مهندس عباسی دبیر شورای فناوری و معاونت فناوری پارک بررسی شد و موضوعاتی همچون سیاستگذاری پارک و مشخصا انتخاب حوزه های مهم از میان گستره صنایع فرهنگی، راه انداری پردیس های پارک در استان تهران و سایر استان ها و راه اندازی شبکه گسترده پارک در میان واحد های جهاددانشگاهی در استان تهران و سایر مراکز استان و همچنین استفاده از ظرفیت های مراکز رشد سراسر جهاددانشگاهی، مطرح و تصویباتی در این خصوص صورت گرفت.

گفتنی است، احکام اعضای شورای فناوری، توسط رییس جهاددانشگاهی به اعضا اعطا شد.


نظر شما :