به همت جهاددانشگاهی مازندران؛

کمیته نخبگان مازندرانی غیرمقیم راه اندازی می‌شود

۲۰ تیر ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۷ کد : ۹۸۹ عمومی
در دیدار محمدباقر سخایی سفیر اسبق ایران در کشورهای عربی با رییس جهاددانشگاهی مازندران مقرر شد کمیته نخبگان و سرآمدان غیرمقیم کارگروه مدیریت دانش و توسعه رسانه‌ای اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران راهاندازی شود.
کمیته نخبگان مازندرانی غیرمقیم راه اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی مازندران، سیدمحمدباقر سخایی در دیدار با دکتر واحد عبدالهیان رییس جهاددانشگاهی مازندران  که در دفتر ریاست این نهاد برگزار شد، با بیان این که در گذشته مباحثی مربوط به توسعه این استان مطرح شده بود، اظهار کرد: مازندران ظرفیت بسیار مناسبی برای رشد و توسعه دارد و باید از آن به بهترین شکل ممکن بهره گرفت.
سفیر اسبق ایران در کشورهای عربی با بیان این که برای رسیدن به توسعه به یک اراده بسیار قوی نیاز است، تصریح کرد: برای رسیدن به هدف باید امور را به خوبی پیگیری کرد و در راه توسعه خستگی معنایی ندارد.
سخایی افزود: نقش جهاددانشگاهی در راه توسعه استان غیرقابل انکار است و این نهاد می‌تواند در این راه موفقیت‌هایی را نیز به دست آورد.
در ادامه واحد عبدالهیان رییس جهاددانشگاهی مازندران و رییس کارگروه تخصصی مدیریت دانش و توسعه رسانه ای اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اصلی جهاددانشگاهی در این استان توجه به رشد و توسعه مازندران است، اظهار کرد: کارگروه مدیریت دانش و توسعه رسانه‌ای اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران به جهاددانشگاهی واگذار شده است و در این کارگروه از تمامی افکار با هر سلیقه‌ای استفاده می‌کنیم.
 وی با بیان این که کارگروه تخصصی مدیریت دانش و توسعه رسانه‌ای متشکل از ۵ کمیته مدیریت دانش، مستندسازی، توسعه رسانه‌ای، تسهیلگران توسعه شهرستانی و نخبگان و سرآمدان غیرمقیم است، گفت: فعالیت‌های خود را در این کمیته‌ها آغاز کردیم و تنها کمیته نخبگان و سرآمدان غیرمقیم هر چند جلساتی برگزار کردیم، اما به صورت رسمی شروع به کار نکرده است.
رییس کارگروه تخصصی مدیریت دانش و توسعه رسانه ای اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران با اشاره به اینکه در کمیته توسعه رسانهای، رسانه‌های مازندران در کنار یکدیگر با تمامی سلیقه‌ها برای توسعه استان حضور دارند، اظهار کرد: در این کمیته نه تریبون کسی میشویم و نه به دنبال تغییر ماهیت رسانه‌ها هستیم بلکه هدف اصلی از تشکیل این کمیته استفاده از افکار و اندیشه تمامی افراد از زوایای مختلف برای توسعه مازندران است.
دکتر عبدالهیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بسیاری از دانش‌های موجود، مکتوب و عینی نیست، تصریح کرد: برای ثبت دانشهای ضمنی نیاز به یک سیستم مدیریت دانش است تا این مشکل نیز برطرف شود و در کمیته مدیریت دانش در این باره در حال پیگیری هستیم.
 وی همچنین به راه‌اندازی کمیته مستندسازی اشاره کرد و گفت: ممکن است بسیاری از افراد در ساختارهای رسمی عینیت و حضور پیدا نکنند ولی ضرورت دارد از نظرات آن‌ها استفاده شود، که اقدام در این باره به کمیته مستندسازی محول شده است.
رییس جهاددانشگاهی مازندران با بیان این که کمیته تسهیلگران توسعه شهرستانی نیز فعالیت خود را آغاز کرده است، اظهار کرد: کمیته نخبگان و سرآمدان غیرمقیم از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است و در این زمینه توانمندی های فراوانی در سطح کشور وجود دارد و امیدواریم بتوانیم در قالب مناسب از ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
گفتنی است، در این نشست مقرر شد، محمدباقر سخایی سفیر اسبق ایران در کشورهای عربی، تونس، قطر و امارات، کمیته نخبگان و سرآمدان غیرمقیم کارگروه مدیریت دانش و توسعه رسانه‌ای اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران را راه اندازی کند.


نظر شما :