مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

جهاددانشگاهی، جهاد علمی را در منصه عمل به ظهور رسانده است

۱۹ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۷ کد : ۹۸۴ تجاری سازی و اشتغال
مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای مختلف پژوهشی و فناوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی بازدید کردند.
جهاددانشگاهی، جهاد علمی را در منصه عمل به ظهور رسانده است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر زند حسامی طی سفری یکروزه به استان از گروه های پژوهشی شیمی متابولیت ثانویه گیاهان دارویی، گروه مدیریت کسب و کار کشاورزی، مراکز آموزشی و علمی کاربردی واحد، روند اجرای طرح های توسعه مشاغل خانگی، آزمایشگاه های تحقیقاتی، واحدهای بسته بندی و فرآوری گیاهان دارویی،شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، واحدهای فناور کشاورزی واحد آذربایجان غربی و گلخانه ها و مزرعه گیاهان دارویی و مرکز کشت بافت جهاددانشگاهی واحد آذربایجان غربی بازدید کرد.
دکتر زند در حاشیه این بازدید با بیان این که اقدامات بسیار خوبی در حوزه فن آوری و تحقیقاتی جهاددانشگاهی واحد آذربایجان غربی انجام شده افزود: تجاری سازی عامل موثری در رشد واحدهای دانش بنیان و رشد اقتصادی کشور است، لذا با برنامه ریزی مدون می توان تحقیقات انجام شده در این واحد را تجاری سازی کرد و زمینه درآمد زایی را برای استان فراهم کرد.
وی افزود: جهاددانشگاهی آذربایجان غربی جهاد علمی را در منصه عمل به ظهور رسانده است که این امر می تواند به عنوان چراغ راهی برای سایر مراکز علمی و دانشگاهی در جهت پیشبرد اهداف خود باشند.
وی با تاکید بر این که اقتصاد دنیا به سمت دانش بنیان شدن حرکت می کند، اظهار کرد: مراکز رشد، امروزه به عنوان یکی از ابزارهای پذیرفته شده برای تبدیل خلاقیت‌ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی به محصولات قابل ارایه به بازار و توسعه کارآفرینی محسوب می‌شود.
دکتر زند با بیان این که تولید علم به ثروت از ماموریت های جهاددانشگاهی در راستای توسعه کشور است، بیان کرد: از ملزومات تبدیل علم به ثروت افزایش مهارت است و تمامی فعالان علم و صنعت و محققان با افزایش مهارت در سرعت بخشیدن به این پروسه تلاش کنند.
مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تقدیر از تلاش های جهادی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، فعالیت های این واحد را در خور و قابل تحسین عنوان کرد و افزود: رویکرد اصلی جهاددانشگاهی حل مشکلات استانی و برآوردن نیازهای ملی است، پس باید ظرفیت‌های استان را خوب بشناسیم تا بتوانیم در راستای حل مشکلات موجود از این ظرفیت ها نهایت بهره را ببریم.
دکتر زند با بیان این که تاکنون جهاددانشگاهی در انجام وظایف محوله موفق عمل کرده گفت: جهاددانشگاهی بی هیچ وابستگی مالی و با اعتماد به نیروهای تلاشگر و اعتقاد به کار خود فعالیت کرده است.
وی با اعلام اینکه جهاددانشگاهی ظرفیت بالایی برای حل مشکلات دارد تصریح کرد: جهاددانشگاهی با وجود نیروهای متعهد و انقلابی با روحیه جهادی وار با تمام قوا در حل مشکلات موجود تلاش کرده وبا پیش زمینه علمی کارایی خود را اثبات کرده است.
در ابتدای این بازدید دکتر عاقلی رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با تشریح فعالیتهای این نهاد خاطرنشان کرد:جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در چندین سال گذشته حداقل امکانات مادی و علمی با اتکاء به عزم علمی و عملی جهادی توانسته چنین بستر علمی با نیروی انسانی متخصص را برای توسعه استان و کشور خلق نماید که در زمینه هایی در سطح کشور بعنوان مرجع تخصصی علمی قلمداد می شود و این یکی از برکات این نهاد انقلابی است.
وی گفت: بزرگترین سرمایه جهاددانشگاهی استان نیروهای مومن و متخصص پژوهشگر می باشد که مدل موفق مدیریتی و جوان بومی این نهاد توانسته بعنوان یک تیم منسجم و موفق بار دیگر برکات حلاوت جهاد علمی را برای توسعه استان وکشور به اثبات رساند.
دکتر عاقلی گفت:جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با کمترین امکانات امروز بیشترین توسعه زیرساختی علمی و نرم افزاری فکری جهادی را گردهم آورده که در اکثر حوزه های استان و منطقه و ملی حرف اول و بعنوان مرجع شناخته می شود به طوری که بیشترین طرح های پژوهشی را کارفرمایان دولتی و خصوصی به خاطر عیار کیفی علمی به این نهاد سپرده و با این واحد عقد قرارداد داشته اند.
وی عقد قرارداد اجرای طرح های پژوهشی مساله محور منطقه به کارفرمایی دستگاه های استانی و ملی و سایر استان ها را طی سال گذشته و جاری بی نظیر دانست و خاطرنشان کرد:بسیار معدود دستگاه های پژوهشی در کشور چنین وضعیت و جایگاه علمی دارند که با اراده و مدیریت جهادی این توفیق برای جهاددانشگاهی استان حاصل شده است.
 


نظر شما :