رییس جهاددانشگاهی استان خبر داد:

۱۵۰۰ نفر ظرفیت خراسان شمالی برای ثبت نام در طرح مشاغل خانگی

۱۹ تیر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۶ کد : ۹۸۳ تجاری سازی و اشتغال
رییس جهاددانشگاهی خراسان شمالی گفت: این استان برای ثبت نام در طرح مشاغل خانگی ۱۵۰۰ نفر ظرفیت دارد.
۱۵۰۰ نفر ظرفیت خراسان شمالی برای ثبت نام در طرح مشاغل خانگی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، دکتر رضا شاهین‌فر در این خصوص اظهار کرد: از کلیه متقاضیان را‌ه اندازی مشاغل خانگی دعوت می‌شود پس از مطالعه دقیق مشاغل اولویت دار مورد نیاز در استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی نسبت به ثبت نام در سامانه www.inhb.ir اقدام کنند.

وی افزود: الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی توسط جهاددانشگاهی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف استاندار‌سازی‏ محصولات، ایجاد برند ملی و فروش و اتصال به بازار محصولات خانگی در استان‌های (خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، ایلام) به صورت پایلوت در حال اجراست.

رییس جهاددانشگاهی خراسان شمالی با اشاره به شرایط ثبت نام، داشتن حداقل سن 18 سال، ساکن استان محل ثبت نام بودن و عدم اشتغال و تحت پوشش نبودن بیمه کاری را از شرایط لازم ذکر کرد.

وی اظهار کرد: مطالعات گسترده ای از یک سال قبل در مورد انتخاب اولویت های معرفی شده در استان انجام و این اولویت ها بر اساس ظرفیت های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در مناطق مختلف استان و بر مبنای ارزش افزوده و میزان چرخش اقتصادی در فعالیت های مختلف انتخاب شد.

شاهین فر گفت: ثبت نام در این طرح روند ساده ای دارد و با ورود به سامانه آن می توان به راحتی ثبت نام کرد و متقاضیان باید بدانند که فقط بازار استان مد نظر نیست و این مشاغل در زنجیره ای که قرار دارند حمایت خواهند شد.

وی بیان کرد: برخی رشته ها نه تنها بازاریابی می شوند بلکه متقاضیان در طول طرح با پشتیبانی هایی که می شوند و پس از توانمند شدن می توانند به اشتغال پایدار دست پیدا کنند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان شمالی، مشاغل اولویت دار مورد نیاز استان را به شرح ذیل اعلام کرد:

گلیم‌بافی بجنورد، رازوجرگلان

چادر شب بافی، اسفراین

کلاه کرکی بجنورد، رازوجرگلان

حوله بافی، اسفراین

پرورش کرم ابریشم بجنورد، شیروان

معرق، شیروان

تولید عسل، شیروان، مانه و سملقان، بجنورد

پوشاک، بجنورد، راز و جرگلان

انیمیشن، بجنورد، شیروان

گل و گیاه، بجنورد، شیروان

مترجمی زبان‌های خارجه، کلیه شهرهای استان

ویراستاری ( مقاله ، کتاب و..)، کلیه شهرهای استان

وی اظهار کرد: طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی از جمله طرح‌های حمایتی حوزه اشتغال، ذیل برنامه اشتغال فراگیر است که با نقش آفرینی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (جهاددانشگاهی) به عنوان نهاد واسط، تسهیل‌گر و توسعه‌ای در هشت استان کشور در حال اجرا است.


نظر شما :