رییس جهاددانشگاهی:

تولید علم برای حل مشکلات، رویکرد جهاددانشگاهی است

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۶ کد : ۹۴۳۶ عمومی تاپ خبر
رییس جهاد دانشگاهی گفت: نگاه جهاد دانشگاهی به موضوعات مسئله محور و کاربرد محور بوده و هست و امروز نیز به حوزه فناوری ورود کرده و تقویت در این زمینه را دنبال می‌کنیم.
تولید علم برای حل مشکلات، رویکرد جهاددانشگاهی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل ازایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی، ظهر امروز چهارشنبه، ۱۹ تیردر دیدار با استاندار اصفهان، اظهار کرد: توسعه پژوهش، آموزش و فرهنگ، پیشرفت کشور را رقم می‌زند و جهاد دانشگاهی در این زمینه‌ها فعال شده و فعالیت‌های خود را طی سالیان گذشته گسترش داد.

وی افزود: واحدهای اصلی جهاد دانشگاهی کشور وابستگی بودجه‌ای به دولت و استان‌ها ندارد این در حالی است که آنها خدمات متنوعی را از قبیل علمی، پژوهشی و آموزشی ارائه می‌دهند.

رئیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: جهاد دانشگاهی به مسائل به صورت کاربردی ورود می‌کند و کاربردی بودن را در رأس امور خود قرار می‌دهد و به همین منظور ۱۳۲ گروه پژوهشی وجود دارد که فعالیت‌ها را به صورت کاربردی پیش ببرند.

دکترطیبی تصریح کرد: تولید علم برای حل مشکلات در دستور اصلی کار جهاد دانشگاهی قرار دارد و سعی می‌کنیم علم را به فناوری بدل کرده و سپس ایجاد اشتغال و ثروت کنیم. در اکثر پروژه‌های عمرانی و پروژه‌هایی نظیر مترو، حفر چاه نفت، نمک زدایی از نفت و … نیز فناوری‌ها با استفاده از سیستم کاربردی شده است.

وی ادامه داد: نگاه جهاد دانشگاهی به موضوعات مسئله محور و کاربرد محور بوده و هست و امروز نیز به حوزه فناوری ورود کرده و تقویت در این زمینه را دنبال می‌کند.

 

چالش‌های جدی برای مرکز غذایی، دارویی مدرس

رئیس جهاد دانشگاهی به استاندار اصفهان، گفت: مرکز غذایی، دارویی و شیمیایی با عنوان شهید مدرس در این استان قرار دارد که علاقه مند بوده و هستیم که راه‌اندازی آن را هرچه سریع‌تر ببینیم این در حالی است که از سال ۸۶ تاکنون این موضوع دچار چالش‌های جدی شده است.

 

جهاد دانشگاهی یک پارک علم و فناوری برای اصفهان در نظر بگیرد

 همچنین استاندار اصفهان در این دیدار، اظهار کرد: میزان بیکاری در استان اصفهان ۲.۷ درصد بیش از متوسط کشوری است و با طرح‌هایی که جهاد دانشگاهی می‌تواند آن‌ها را به ثمر برساند می‌توان در زمینه اشتغال دانشجویان فعال شد.

عباس رضایی ادامه داد: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا مرکز شهید مدرس به سرانجام برسد و در تماس تلفنی با وزیر دادگستری این مسئله را مطرح کردم و تلاش خواهم کرد این مشکل به خوبی به سرانجام برسد.

وی تأکید کرد: از جهاد دانشگاهی درخواست داریم یک پارک علم و فناوری نیز برای اصفهان در نظر بگیرد و سریع‌تر بتواند در این زمینه نیز در استان اصفهان فعال شود و حلقه تبدیل علم به ثروت را محقق کند.


نظر شما :