دکترعیسی علیزاده در پنجمین گردهمایی مدیران شعب انتشارات واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی اظهار کرد:

مطالعه؛ مهم‌ترین رکن فرهنگ

۱۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۷ کد : ۹۱۹۳ فرهنگی تاپ خبر
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: اگر برای فرهنگ ارکانی در نظر گرفته شود شاید مهم‌ترین بحث آن، مطالعه باشد و این نشان‌دهنده آن است که همچنان کتاب نقش مهمی را در حوزه فرهنگ ایفا می‌کند.
مطالعه؛ مهم‌ترین رکن فرهنگ

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل ازایسنا، دکترعیسی علیزاده 11 تیرماه در پنجمین گردهمایی مدیران شعب انتشارات واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: باید در این گردهمایی‌ها به کار عملی و کاربردی دست یافت و لازم است دست‌یابی به هدف در حوزه انتشارات مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه امروزه حوزه نشر، حوزه بسیار پیچیده‌ای است، افزود: اگر برای فرهنگ ارکانی در نظر گرفته شود شاید مهم‌ترین بحث آن، مطالعه باشد و این نشان‌دهنده آن است که همچنان کتاب نقش مهمی را در حوزه فرهنگ ایفا می‌کند.

دکترعلیزاده بیان کرد: سازمان‌هایی پویا هستند که جسارت در تغییر را پذیرفته‌اند، بنابراین سازمان‌هایی که متناسب با نیاز حرکت کنند خود به خود فعال خواهند شد.

در ادامه، سیروس رضایی رییس جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری با بیان اینکه حوزه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه شهرکرد که دانشگاه مادر استان بوده مستقر است، گفت: خوشبختانه در این مدت برنامه‌های مطلوب فرهنگی انجام شده به طوری که در سال بیش از 100 عنوان برنامه فرهنگی انجام می‌شود.

وی خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا، انتشارات، سازمان دانشجویان، مرکز افکارسنجی را از دیگر حوزه‌های زیر مجموعه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان برشمرد و گفت: برگزاری مناظرات دانشجویی، مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای و .. از برنامه‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی است.

رضایی ادامه داد: برای نخستین بار مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای از سوی جهاد دانشگاهی استان در سال گذشته اجرا شد که چهارمحال و بختیاری به عنوان بیشترین استان استقبال کننده و به عنوان مجری برتر در این زمینه شناخته شد.

وی افزود: در اواخر سال 96، حوزه انتشارات جهاد دانشگاهی افتتاح و شورای عالی انتشارات متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه تشکیل شد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گفت: تبلیغات گسترده‌ای در سطح دانشگاهی و مراکز آموزشی برای حوزه انتشارات صورت گرفت که از ابتدای آغاز فعالیت، تاکنون 50 عنوان کتاب بررسی و 16 جلد از آن‌ها به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به وجود پنج مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی در استان، خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری در جذب فراگیران حوزه آموزش از رشد 230 درصدی در سال 97 نسبت به سال 96 برخوردار بوده است.

رضایی فعالیت در حوزه پژوهشی، فناوری اطلاعات و گردشگری را از دیگر حوزه‌های جهاد دانشگاهی دانست و گفت: در حوزه اشتغال نیز طرح مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار از سوی جهاد دانشگاهی در حال برگزاری است.


نظر شما :