دفترچه راهنمای آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی منتشر شد/ استخدام ۴۰۰۰ نفر

۰۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۲ کد : ۹۰۶۸ آموزشی تاپ خبر
​​​​​​​از سوی مرکز آزمون جهاددانشگاهی دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی که ۱۸ مردادماه سال جاری برگزار می شود، منتشر شد.
دفترچه راهنمای آزمون استخدامی مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی منتشر شد/ استخدام ۴۰۰۰ نفر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، مهندس سید عزیز آشنا مدیر مرکز آزمون این نهاد گفت: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همکاری استانداری های سراسر کشور و مرکز آزمون جهاددانشگاهی، آزمون استخدامی مشاغل آتشنشانی را برای 4 رشته شغلی و استخدام حدود 4000 نفر برگزار می کند.

وی با اشاره به این که آزمون مشاغل آتشنشانی در مردادماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود، افزود: علاقه مندان به ثبت نام در این آزمون می توانند از تاریخ 98/4/10 به سایت مرکز آزمون جهاددانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir مراجعه و ضمن مطالعه کامل دفترچه راهنمای آزمون و شرایط و ضوابط مندرج در آن نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی اظهار کرد: خرید توکن برای ثبت نام به مدت 9 روز از98/4/10 تا 98/4/18 و ثبت نام به مدت10روز از98/4/10 تا 98/4/19 و ویرایش اطلاعات وارد شده به مدت 11 روز از 98/4/10 تا 98/4/20 انجام و آزمون در روز 98/5/18 برگزار می شود.

مهندس آشنا افزود: در این آزمون آتشنشانی شهر تهران سهمیه استخدامی ندارد و سایر شهرهای استان تهران که لیست شغل محل های آنان در دفترچه راهنمای آزمون درج شده است از طریق این آزمون، استخدام مشاغل آتشنشانی را انجام می دهند.

وی در رابطه با لیست مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن ها انجام می شود، گفت:  آتشنشان، کاردان آتشنشان، راننده خودرو تندرو سنگین و کارشناس آتشنشان مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن ها انجام می شود.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی علاقه مندان برای مشاهده لیست شغل محل ها حتما باید دفترچه راهنمای آزمون را از سایت www.hrtc.ir دریافت نموده و مطالعه کنند.

مهندس آشنا تصریح کرد: آزمون علمی در دو بخش عمومی و اختصاصی برگزار می شود که مواد آزمون عمومی و اختصاصی در دفترچه راهنمای آزمون شرح داده شده است.

وی افزود: همچنین آزمون در دو بخش علمی و عملی برگزار می شود. آزمون علمی به صورت کتبی و سوالات چهار جوابی برگزار می شود که هر پاسخ صحیح یک امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط نیز یک سوم امتیاز منفی دارد.

این مسوول بیان کرد: حد نصاب قبولی در آزمون علمی، بر اساس شغل محل ها تعیین می شود و معرفی شدگان چند برابر ظرفیت در این مرحله به آزمون عملی راه می یابند. امتیاز آزمون علمی بر اساس 40 درصد نمره عمومی و 60 درصد نمره اختصاصی محاسبه می شود.

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی یادآور شد: آزمون عملی شامل ارزیابی عمومی در شش مرحله شامل پرش طول، دو 9×4 متر، دو 45 متر، دو 540 متر، دراز نشست، بارفیکس یا کشش از میله از داوطلبین به عمل می آید و ارزیابی تخصصی در سه مرحله شامل حمل دو عدد خاموش کننده آتش با وزن شش کیلوگرم در مسیر 50×2 متر، حمل دو عدد لوله نواری دو و نیم اینچ در مسیر 50 متر مستقیم و حمل نردبان 3 متری آلومینیومی در مسیر 45 متر مستقیم می باشد.

وی ادامه داد: انتخاب نهایی داوطلبان بر اساس نتایج آزمون عملی و کسب حداقل 400 امتیاز از مجموع 900 امتیاز آزمون عملی بر اساس نمرات فصلی آنان با در نظر گرفتن سهمیه امتیازات قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) به گزینش معرفی خواهند شد که اسامی افراد مذکور در پایگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون جهاددانشگاهی (www.hrtc.ir) اعلام می شود.

مهندس آشنا در پایان گفت: داشتن حداقل 18 و حداکثر 30 سال سن برای مدارک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم و داشتن حداقل 18 و حداکثر 35 سال سن برای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر برای شرکت در آزمون مجاز می باشد.

برای دانلود دفترچه کلیک کنید.

پاسخگویی تلفنی: 84656 - 021


( ۱۴۹۳ )

نظر شما :

امير شمسي پور ۰۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۲
من کاردانی امداد سوانح دارم شرایطش دارم
جواد ۰۵ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۲
میخواهم شرکت کنم درآزمون من به این کاراحتیاج دارم
علی ۰۶ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۵
از 45 متری واقعا سخته بپری
آرمان ۰۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۲
سلام وقت بخیر. اگر آزمون علمی رو قبول نشیم مرحله عملی رو انجام نمیدیم؟
علی احمدی ۰۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۴
سلام من ارشد مهندسی برق دارم آیا میتوانم در شغل آتش نشان شرکت کنم؟ شغل آتش نشان باید مدرک دیپلم و کاردانی و کارشناسی داشته باشی من کارشناسی برق دارم ارشدمم مخابرات هستش آیا میتوانم در شغل پایین تر شرکت کنم؟
وحید ۰۷ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۰۶
لطفا اگ میشه یک منبع خوب و کامل معرفی کنید واسه سوالات امتحانی ک تهییه کنیم مطالعه کنیم... خیلی هست ولی خب یا قدیمی هستن یا کامل نیستن آدم نمیدونه یه موقع اشتباه مطالعه میکنه
حیدر ۰۸ تیر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۲
دارندگان مدرک کارشناسی، میتوانند با مدرک دیپلم در آزمون ثیت‌نام کنند؟
محسن طاهری ۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۲۰
سلام اگر پنج سال در نیروی انتظامی پیمانی کار کرده باشم و بعد از پنج سال بیرون آمده باشم الان میتوانم در آزمون آتش نشانی ثبت نام کنم سنم ۲۹ سال مدرک لیسانس امداد و نجات دارم
حسین ۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۴
سلام.تو دفترچه اینکه بومی بودن مهمه یا نه ذکر نشده.لطفا اطلاع رسانی کنید