معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه:

فعالیت های فرهنگی جهاددانشگاهی استان وزین، شاخص و فخرآفرین است

۱۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۶ کد : ۹۰۱ فرهنگی
نشست مشترک معاونت فرهنگی دانشگاه ارومیه و جهاددانشگاهی در راستای توسعه همکاری های فرهنگی و علمی در اتاق جلسات معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی ۱۶ تیر برگزار شد.
فعالیت های فرهنگی جهاددانشگاهی استان وزین، شاخص و  فخرآفرین است

به گزارش روابط عمومی واحد آذربایجان غربی، دکتر علیجو معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی استان درخور توجه و قابل تقدیر بوده و با رویکرد بدیع و خلاقانه به رویدادهای فرهنگی دانشگاه ورود پیدا می کند.
معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه گفت:معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان تاکنون برنامه‌های متنوع و علمی در حوزه های مختلف در این دانشگاه اجرا کرده است که قابل تقدیر  و فخر آفرین می باشد.
وی ادامه داد: حوزه های کاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی از نیازهای اصلی و اساسی جامعه دانشگاهی بوده و  برنامه های مدیریتی دانشگاه ارومیه نیز با این رویکرد فعالیت های مدون هم راستا است، لذا از معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان در راستای برنامه ریزی و انجام کارهای مشترک وزین با این نهاد درخواست همکاری داریم.
دکتر علیجو افزود: معاونت فرهنگی دانشگاه ارومیه آماده همکاری همه جانبه با این نهاد به منظور اجرای برنامه‌های هدفمند و مطالعه شده دارد تا با هم افزایی در بخش های مختلف اقدامات موثرتری در دانشگاه و به تبع آن در جامعه انجام دهیم.
دکتر رستم زاده، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه طراحی و تدوین برنامه‌های فرهنگی این نهاد در بستری علمی و مطابق با نیاز دانشجویان اساس بندی می‌گردد، اظهار کرد:نیازهای فرهنگی دانشجوی امروز خوراک و خدمات پر ظرافت و خلاقانه‌ای می‌طلبد و اغنا این نیازها مستلزم نگرش فرهنگی علمی با لحاظ کارکردهای متناسب با واقعیت‌هاست.
وی جوهر یک رویداد فرهنگی را به عنوان جریانی ذکر کرد که باید انشعابات بصیرتی فکری را توامان در آن دیده باشیم تا بتوانیم از آن رویداد بعنوان جریان تپنده اثرگذار فاخر در دانشگاه یاد کنیم.
رستم زاده روزمرگی تفکر فرهنگی و رویدادهای دانشجویی دانشگاهی را آفتی غیرقابل جبران ذکر کرد که باید برای آن یک مدل مدیریتی پویای تپنده و جهادی داشته باشیم.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت فضای دیجیتال و ضرورت تولید محتوای دانشجویی و دانشگاهی در اینخصوص و خلاهای موجود بیان کرد: جهاددانشگاهی با چنین عقبه فکری اقدام به نیازسنجی، طراحی، تعریف و تدوین رویدادهای فرهنگی علمی می نماید.
رستم زاده با اشاره به اهمیت و ارتباط اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی گفت: اساسا باید در طراحی و تدوین برنامه های فرهنگی مبحث ارزش آفرینی کیفی رویدادهای فرهنگی بصورت همه جانبه مورد توجه باشد و از سویی خدمات فرهنگی به اندازه فاخر و ارزشمند باشد تا بهره مندان و کارفرمایان از یک رویداد بخاطر محتوا و اثربخشی آن حاضر باشند از زمان و هزینه خود برای اثرگیری آن بهره مند شود.
وی به خدمات تخصصی علمی فرهنگی این معاونت در سطح ملی اشاره کرد و گفت: این معاونت در چند سال گذشته با کمترین امکانات مادی و نیروی انسانی جریان سازی فرهنگی و علمی در سطح کشور برای دانشگاههای کشور داشته که از خصیصه های کار جهادی علمی فرهنگی می باشد.
وی با اشاره به اهم رویدادهای شاخص ملی این معاونت گفت: برگزاری 5 دوره همایش فرهنگی علمی ملی با مشارکت همه دانشگاه ها و دستگاه های استانی وکشوری در چند سال گذشته از جمله اولین همایش ملی ایده های کارآفرینی و فرصت های جدید کسب و کار، همایش ملی حقوق بین الملل در آیینه علوم روز و سه دوره همایش ملی حقوق شهروندی بصورت فاخر اثرگذار و در سطح دانشگاه های کشور با مشارکت فعال مادی و علمی دانشگاه های معتبر کشوری و استانی و اعضای هیات علمی و دانشجویان و ثبت مقالات در نمایه های معتبر ملی و بین المللی شخصیت کاری جهادی این معاونت را نشان می دهد.
وی با اشاره به این که در سه ماهه اول سال جاری نیز برگزاری دو همایش ملی در حوزه حقوق شهروندی مصوب دفتر مرکزی و یک همایش ملی در حوزه احیای دریاچه ارومیه با محتوای دیجیتال به کارفرمایی استانداری و ستاد احیای دریاچه ارومیه که در مجموع مبلغ نیزدیک به یک میلیارد و 803 میلیون ریال بغیر از واحد برای آن جذب اعتبار خارج از واحدی از سوی معاونت فرهنگی واحد عقد قرارداد صورت گرفته از اهم فعالیت های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی در این حوزه می باشد.
وی با اشاره به چاپ 8 عنوان کتاب علمی فرهنگی از سوی انتشارات معاونت فرهنگی واحد وتولید محتوا در چند سال گذشته را از سایر فعالیت های علمی و فرهنگی خاطرنشان کرد و افزود: در این زمینه نیز می توانیم به کارفرمایی معاونت فرهنگی دانشگاه ارومیه اقدامات فاخر علمی اثرگذاری داشته باشیم.
وی در پایان آمادگی این نهاد را برای برگزاری رویدادهای فاخر و ملی مشترک با دانشگاه ارومیه و انجام پروژه ها و طرح های مطالعاتی تحقیقاتی و خدمات فرهنگی تخصصی به دانشجویان بصورت مشترک و یا به کارفرمایی معاونت فرهنگی دانشگاه ارومیه اعلام کرد.
در خاتمه معاون فرهنگی دانشگاه ارومیه در جریان آخرین برنامه ها و رویدادها و طرح های مطالعاتی این نهاد در سطح دانشگاههای استان قرار گرفت.


نظر شما :