بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری از جهاددانشگاهی استان

۲۰ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۱ کد : ۹۰ عمومی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری از جهاد دانشگاهی استان و دبیرخانه پروژه اطلاع‌رسانی طرح احیا و تعادل‌بخشی منابع آب‌های زیر زمینی بازدید کرد.
بازدید مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری از جهاددانشگاهی استان

به ‌گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، وحید خلیلی 19 فروردین‌ماه در این دیداراظهار کرد: جهاددانشگاهی دارای معاونت‌های فرهنگی‌، آموزشی، پژوهشی و شعبه اشتغال است که از همه ظرفیت‌های موجود برای هرچه بهتر اجرایی شدن طرح‌های مذکور استفاده خواهد کرد.
رییس جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، با بیان اینکه در حال حاضر آب و ایجاد شغل دو مساله اصلی استان هستند، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با اجرای طرح‌های احیا و تعادل‌بخشی منابع آب و داناب از سوی شرکت آب منطقه‌ای استان و طرح مشاغل خانگی از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، با عملیاتی کردن این دو امر مهم در زمینه توسعه فرهنگ صحیح مصرف آب و رونق مشاغل خانگی در استان تلاش می کند.
کورش نادری نیز با اشاره به اینکه استان امسال با خشکسالی مواجه است که در 50 سال اخیر بی‌سابقه بوده است، افزود: لازم است همگان در این زمینه همکاری داشته باشند تا بتوان با شرایط موجود سازگاری مطلوبی داشت.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان با بیان اینکه کارگروه سازگاری با کم‌آبی در وزارت نیرو تشکیل شده است، گفت: براساس اصل 138 قانون اساسی مصوبات و تصمیمات این کارگروه در حکم مصوبات هیأت دولت است که در این کارگروه انتظار از شرکت آب منطقه‌ای استان این است که در فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، گزارش‌دهی به مردم و مسوولان وارد عمل شود.
وی تصریح کرد: آب زاینده رود با کاهش نزولات آسمانی و شرایط آب و هوایی، به شدت کاهش یافته است و ذخیره آب پشت سد اندک است.
نادری با اشاره به اینکه با برداشت‌های غیرمجاز به شدت برخورد خواهد شد، اضافه کرد: برداشت‌ مجاز که از سوی وزرات نیرو به شرکت آب منطقه‌ای استان ابلاغ شود، انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی دارای ظرفیت‌های مختلف است، تأکید کرد: در سازگاری با خشکسالی و مدیریت مصرف آب می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد و در مواردی همچون حفظ باغات کشاورزان در شرایط خشکسالی با روش‌های نوآورانه و خلاقانه کار کرد.
 


نظر شما :