ویژه همکاران آزمایشگاه‌های تشخیص طبی جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛

کارگاه آموزشی استانداردسازی و مستندسازی برگزار شد

۰۱ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۲ کد : ۸۹۷۸ پژوهشی
کارگاه آموزشی تحقق الزامات پایه استانداردسازی و مستندسازی در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد.
کارگاه آموزشی استانداردسازی و مستندسازی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدعلی خلیلی‌فر، با بیان این مطلب افزود: ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی بوده است.

وی با بیان این که کیفیت در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی منجر به نتیجه درست آزمایش می‌‎شود، تصریح کرد: سرعت داشتن، به موقع بودن، روز آمدبودن، تفسیر آزمایشگاهی درست، راهنمایی و ارایه اطلاعات ضروری، پاسخگویی، در دسترس بودن، رعایت اخلاق حرفه‌ای و پایبندی به مقرارت و قراردادهای کاری نیز منجر به رضایت مشتریان آزمایشگاه‌های خواهدشد.

معاون پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اظهار کرد: تضمین کیفیت در آزمایشگاه، اجرای دقیق نظارت و کنترل‌ها بر اساس مستندات در تمام مراحل کار است، به طوری که این اطمینان به وجود آید که دقیقا نیازهای بیمار یا پزشک درخواست کننده تأمین شده است.

به گفته وی، سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه سبب می‌شود جریان امور به طور منظم و مداوم مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته  و در پی آن خطاهای موجود شناسایی شده واز بروز خطاهایی که احتمالاً در آینده بوجود می‌آید جلوگیری گردد.

خلیلی‌فر بیان کرد: مستندات آزمایشگاه بیان می‌دارند که  کار صحیح در آزمایشگاه چیست و چگونه انجام شده است در واقع مستندات آزمایشگاه به مجموعه مدارک و سوابق آزمایشگاه گویند که وجود، استقرار، اجرا و اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت را اثبات می‌نماید.

معاون پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به مراجعه نیم میلیون نفر به آزمایشگاه‌های تشخیص طبی این سازمان در سال، خاطرنشان کرد: باید با ارتقای کیفیت،  اعتماد  مردم به آزمایشگاه‌های تشخیص طبی را حفظ کنیم.

گفتنی است که در این کارگاه یک روزه که در روز جمعه 31 خرداد ماه سال جاری برگزار شد، 120 نفر از همکاران آزمایشگاه‌های تشخیص طبی مرکزی، رازی و ژنتیک مشهد حضور داشتند.

 

 


نظر شما :