حضور جهاددانشگاهی اردبیل در دومین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۹ کد : ۸۹۳۲ پژوهشی
جهاددانشگاهی استان اردبیل در دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو در اردبیل حضور فعال دارد.
حضور جهاددانشگاهی اردبیل در دومین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، رییس واحد در بازدید استاندار اردبیل از غرفه این نهاد، گفت: در این غرفه توانمندی‌ و دستاوردهای مرکز درمان ناباروری قفقاز و مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه گردشگری سلامت به نمایش گذاشته شده است.

 مهران اوچی اردبیلی با اشاره به موقعیت استراتژیک و ویژه جغرافیایی استان اردبیل، افزود: سابقه درخشان و کهن طب‌سنتی، ویژگی‌های سیاحتی _ زیارتی و تاریخی، آتشکده، گرایش‌های قومیتی و دینی مشترک با جمهوری آذربایجان و منطقه CIS می‌تواند استان اردبیل را به قطب گردشگری سلامت منطقه تبدیل کند.

وی با بیان این که در استان اردبیل 60 چشمه آبگرم معدنی سرد و گرم با خواص درمانی مختلف وجود دارد، اظهار کرد: طبیعت بکر و اقلیم منحصر به فرد منطقه و تنوع ویژه گیاهان دارویی با بیش از 400 نوع گیاه بومی به خصوص تعدادی گیاه دارویی بومی و اندومیک از مهم ترین عوامل ترغیب جهاددانشگاهی برای راه‌ندازی مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی در راستای توسعه توریسم سلامت در استان اردبیل است.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به این که جهاددانشگاهی در راستای تسهیل روند پیشرفت و توسعه استان تلاش می‌کند، تصریح کرد: استان اردبیل با بهره‌مندی از پتانسیل‌های موجود در منطقه و وجود مراکز درمانی تخصصی و بیمارستانی مدرن و تمدن غنی طب سنتی می‌تواند از قطب‌های گردشگری سلامت مبتنی بر طب سنتی و پزشکی روز باشد.

اوچی اردبیلی با اشاره به این که توسعه توریسم سلامت، اشتغال‌زایی و رشد کیفی در بخش سلامت، کسب درآمد و ارزآوری و تبدیل منطقه به قطب گردشگری سلامت را به دنبال خواهد داشت، یادآورشد: به دستور استاندار اردبیل سند توسعه گردشگری سلامت استان در دو فاز تدوین شده است.

وی افزود: در سند چشم‌انداز بیست ساله کشور افق 1404 جذب 5.1 درصد از گردشگران بین‌المللی و حدود 2 درصد از درآمد جهانی از گردشگری (معادل 25 میلیارد دلار در سال) پیش‌بینی شده است؛ لذا استان اردبیل دارای مزیت‌های رقابتی در منطقه است که می‌توان با ترسیم یک برنامه جامع و راهبرد یکپارچه، از این مزیت برای تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت استفاده کرد.

گفتنی است، دومین دوره همایش و نمایشگاه بین‌المللی گردشگری سلامت کشو‌ر‌های عضو اکو در اردبیل با هدف توسعه گردشگری سلامت و معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به مدت سه روز از 28 تا 30 خرداد، در محل نمایشگاه بین المللی اردبیل دایر شده است.


نظر شما :