با هدف شناسایی نیاز سالمندان؛

نشست مشترک جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و دفتر سلامت شهرداری برگزار شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۷ کد : ۸۸۵۴ پژوهشی
با توجه به افزایش جمعیت سالمندان شهر تهران و اهمیت در نظر گرفتن موضوع سلامت روانی و جسمانی این قشر، یکشنبه ۲۶ خرداد نشست مشترک جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و دفتر سلامت شهرداری منطقه دو تهران با هدف اجرای برنامه های مشترک جهت ارتقای سلامت جسمی، ذهنی و اجتماعی گروه های سالمند در سرای محله شهرآرا برگزار شد.
نشست مشترک جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و دفتر سلامت شهرداری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد بداغ آبادی رییس مرکز درمان در منزل سالمندی "امداد" این واحد، اظهار کرد: بانوان به عنوان اعضای پیشرو و دغدغه‌مند در جامعه، می‌توانند گام های مهم و موثری در جهت ارتقای سلامت جامعه بردارند.

به گفته این متخصص طب سالمندی، سالمندان باید زندگی پویای خود را حفظ کرده و نباید تنها در انتظار ناتوانی و بیماری باشند، چرا که این مساله نتیجه‌ای جز معلولیت و افزایش وابستگی به دیگران نخواهد داشت؛ حال آنکه حفظ زندگی پویا و اهمیت دادن به خود، سلامتی را به ارمغان می‌آورد.

دکتر بداغ آبادی‌ مهم ترین راهکار برای ارتقای سلامت را آموزش دانست و اذعان داشت: با برگزاری نشست های مشترک بیشتر بین جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی و شهرداری می‌توان قدم‌های موثری در راستای ارتقای سلامت سالمندان و پیشگیری از بروز آسیب در این قشر از جامعه برداشت.

در این نشست همچنین دکتر نافعی عضو هیات علمی جهاددانشگاهی با بیان اینکه برای ارتقای سلامت سالمندان باید سطح آگاهی این قشر از جامعه را با ارایه آموزش های مبتنی بر نیاز افزایش داد، گفت: یکی از رویکردهای موثر در این راستا ارایه برنامه هایی برای پرکردن اوقات فراغت سالمندان همراه با آموزش است که بسیار مثمرثمر خواهد بود.

گفتنی است، در این نشست سالمندان حاضر در جلسه آزادانه نیازها و مشکلات خود را بیان کردند که  برخی از آن ها، برگزاری کلاس‌های ورزشی یوگا، تای چی، آموزش بهداشت تغذیه، چگونگی حفظ و ارتقای سلامت، تکنیک های تقویت حافظه، برگزاری تورهای گردشگری سلامت و غیره بود.

همچنین از افراد حاضر در این جلسه خواسته شد که برای ارتقای سطح سلامت جامعه، هرفرد خود را مسوول سلامت محله زندگی خود دانسته و در این مسیر هدفی مشخص را برای خود تعیین کند.


( ۱ )

نظر شما :