تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی کردستان و سازمان میراث فرهنگی استان منعقد شد

۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۰ کد : ۸۷۳۱ عمومی
تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی کردستان و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در اداره کل میراث فرهنگی استان به امضا رسید.
تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین جهاددانشگاهی کردستان و سازمان میراث فرهنگی استان منعقد شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، این تفاهم نامه همکاری در راستای آموزش، مشاوره شغلی و اتصال به بازار محصولات خانگی در چهارچوب الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، قرار دارد.

اهداف این تفاهم نامه شامل توسعه همکاری های دو طرف در راستای طرح توسعه مشاغل خانگی و  مشاوره، توانمندسازی و اتصال به بازار تولید کنندگان مشاغل خانگی،توسعه و پایدارسازی کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار به همراه استفاده بهینه از پتانسیل های مادی، معنوی و فناوری طرفین تفاهم نامه از جمله بسترسازی و همچنین امکانات موجود جهت فروش محصولات (کالا و خدمات) خانگی در حوزه صنایع دستی است.

در ادامه این نشست محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان با بیان اینکه جهاددانشگاهی در راستای مشاغل خانگی گام های موثری برداشته است، گفت: این نهاد انقلابی این ظرفیت و توانایی را دارد که مباحث مشاغل خانگی را به طور دقیق رو به جلو ببرد.

وی گفت: این اداره نیز برای بهبود و تسریع در روال کار، تمام ظرفیت های خود را در اختیار این نهاد قرار خواهد داد تا با همکاری دو جانبه مسیر اشتغال خانگی و اتصال آن به بازار به سرعت انجام شود.

چیا سهراب نژاد در خصوص طرح الگوی مشاغل خانگی، بیان کرد: برای ایجاد اشتغال در استان باید تمامی دستگاه های مرتبط استان تعامل و همکاری داشته باشند.

گفتنی است، این تفاهم با حضور محسن علومی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، چیا سهراب نژاد رئیس جهاددانشگاهی استان و معاونان دو دستگاه  به امضا رسید.

 

 


نظر شما :