با هدف شناسایی استعدادها در مشهد صورت گرفت؛

برگزاری مسابقات فوتسال در مجتمع آموزشی و ورزشی اندیشه جهاددانشگاهی خراسان رضوی

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۴ کد : ۸۵۴۲ عمومی
مسوول تربیت بدنی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری ۱۶۰ مسابقه فوتسال جام رمضان در مجتمع آموزشی و ورزشی اندیشه این سازمان، گفت: یکی از ویژگی‌های این مسابقات برگزاری مسابقات در رده‌های سنی خردسالان و نوباوگان بود.
برگزاری مسابقات فوتسال در مجتمع آموزشی و ورزشی اندیشه جهاددانشگاهی خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، جواد کاهانی با بیان این مطلب افزود: بر اساس بخشنامه فدراسیون فوتبال کشور، باشگاه‌های ورزشی فقط می‌توانند تا رده سنی نونهالان تیم داشته باشند ولی تربیت بدنی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی برای اولین بار در کشور و با هدف شناسایی استعدادها، مسابقات فوتسال  در رده‌های سنی خردسالان و نوباوگان را برگزار نمود.

وی از برگزاری مسابقات لیگ در رده  سنی خردسالان و نوباوگان در سطح باشگاه‌های ورزشی شهر مشهد برای تابستان سال جاری خبر داد و اظهار کرد: بنا داریم تا پایان سال جاری با برگزاری مسابقات فوتسال در رده‌های سنی خردسالان و نوباوگان، مسابقات فوتسال استانی این رده سنی را برگزار کنیم.

مسوول تربیت بدنی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که در این دوره از مسابقات در رده سنی بزرگسالان 36 تیم حضور داشتند ادامه داد: مسابقات این رده سنی در مرحله گروهی را در دو بخش کارکنان ادارات و باشگاهی تقسیم بندی نمودیم چرا که درصدد بودیم تا کارکنان در شرایط برابری و با توجه به پتانسیل خودشان مسابقه بدهند و در حال حاضر این مسابقات در مرحله حذفی قرار دارد.

به گفته کاهانی در رده‌های تیم‌های جوانان، نوجوانان، نونهالان، خردسالان و نوباوگان نیز 46 تیم به مسابقه پرداختند و در حال حاضر این مسابقات در این رده‌های در مرحله رده‌بندی می باشند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های مسابقات در رده‌های تیم‌های جوانان، نوجوانان، نونهالان، خردسالان و نوباوگان این بود که این مسابقات بر خلاف سالن‌های ورزشی در سطح شهر مشهد دیگر بعد از افطار برگزار می شد.

وی یکی دیگر از ویژگی های این دوره از مسابقات را حضور بازیکنان سابق فوتسال و باشگاه‌های لیگ برتری فوتبال دانست و تاکید کرد:  درتمام مسابقات برگزار شده ، قوانین فدراسیون فوتبال رعایت شد.

وی با تاکید بر اینکه مسابقات برگزار شده در این دوره از کیفیت فنی بالایی در تمام رده‌های سنی  برخوردار بود، افزود: 1200 نفر ورزشکار و عوامل اجرایی درگیر این دوره از مسابقات بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: فینال این دوره از مسابقات برای اولین بار در مشهد در روز جمعه 24 خرداد ماه سال جاری در 6 رده سنی نوباوگان، خردسالان، نونهالان،  نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار خواهد شد، علاوه بر آن در فینال این مسابقات به 250 نفر حکم قهرمانی اهدا خواهد شد.

وی به برگزاری مسابقه 4 جانبه فوتسال در روز 16 مرداد ماه سال جاری به مناسبت سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی اشاره و خاطرنشان کرد: قهرمان تیم بزرگسالان در این دوره از مسابقات به این مسابقه راه خواهد یافت و 3 تیم دیگر نیز از بین تیم های لیگ برتر و لیگ دسته یک استان در فوتسال خواهد بود.


( ۲ )

نظر شما :