برگزاری کارگاه‌های آموزشی طرح داناب در شهرستان گرمی

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۲ کد : ۷۸۶۵ پژوهشی
کارگاه آموزشی طرح داناب ویژه معلمان در گرمی برگزار شد.
برگزاری کارگاه‌های آموزشی طرح داناب در شهرستان گرمی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، کارگاه آموزشی طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب(داناب) ویژه معلمان شهرستان گرمی 26 اردیبهشت‌ماه در سالن اداره ورزش و جوانان این شهرستان برگزار شد.

در این کارگاه کارشناس تعادل‌بخشی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل به برگزاری طرح داناب برای چهارمین سال پیاپی در استان اشاره کرد و گفت: سعی طرح نجات آب بر این است تا با آگاهی و اطلاع‌رسانی از حفاظت و صیانت از منابع آب، همچنین اصلاح الگوی مصرف آب با همت معلمین و انتقال مفاهیم به دانش‌آموزان این نعمت الهی را به آیندگان نیز تحویل دهد.

رحمت سلیمی با بیان اینکه‌ این طرح با هدف مدیریت مصرف بهینه انجام می‌گیرد، ادامه داد: حفاظت از این منبع مهم وظیفه همگانی است به همین خاطر باید آموزش‌های لازم در اختیار عموم به ویژه معلمان و دانش‌آموزان که نقش مهمی در فرهنگ‌سازی جامعه دارند قرار گیرد.

وی از برگزاری طرح ملی دانش‌اموزی نجات آب در ۱۶۰ مدرسه سطح استان به همت جهاددانشگاهی استان خبر داد و بیان کرد: به رسالت شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در خصوص مصرف آب و برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری عادلانه از آن اشاره و تصریح کرد: انتظار می‌رود معلمان و دانش‌آموزان به این موضوع ورود کنند و برای رفع دغدغه‌‌ ذهنی که نبود آب چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت، آینده‌نگری و برنامه‌ریزی کنند.

سلیمی طرح داناب را یک طرح‌ تعادل بخشی اعلام و اضافه کرد: هدف عمده این طرح ساماندهی و قوت‌دهی به منابع آب‌های زیرزمینی است که نقش تعیین‌کننده‌ای در حیات بشر دارد.

در پایان این کارگاه، کارشناس تعادل‌بخشی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در مورد صرفه‌جویی و مبارزه با خشکسالی گزارشی به حاضرین ارائه داد.

 

برگزاری کارگاه آموزشی دانش‌آموزی طرح داناب در شهرستان گرمی

به همت جهاددانشگاهی اردبیل و با مشارکت شرکت آب منطقه‌ای استان، کارگاه آموزشی طرح ملی دانش‌آموزی نجات آب(داناب) روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در شهرستان گرمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این کارگاه آموزشی که با حضور دانش‌آموزان مقطع متوسطه شهرستان گرمی در مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی شهرستان گرمی برگزار شد مدرس این کارگاه، برگزاری طرح داناب را گامی اساسی در بهینه‌سازی مصرف آب خواند و گفت: برای فرهنگ‌سازی باید پایه‌ای عمل کرد به همین خاطر اجرای این طرح در مدارس انجام می گیرد.

اباصلت ابراهیمی با اشاره به وضعیت منابع آب استان و چالش‌های پیشروی منطقه در حوزه‌های مرتبط با منابع آبی اشاره و تصریح کرد: برای حفظ و صیانت از این منابع ارزشمند باید شما دانش‌آموزان ورود و به عنوان سفیران مصرف بهینه آب کشور عمل کنید.

وی اضافه کرد: مدرسه، در واقع محل آموزش اصول زندگی است به همین خاطر برای جلوگیری از هرگونه بحران، اصلاح یک امر و نهادینه کردن پسندیده‌ترین کارها باید از بهترین نهاد که آموزش و پرورش و مدرسه است و پذیرنده بهترین الگوهای اصلاحی که همان دانش‌اموزان هستند، بهره بگیریم.

در این کارگاه راه‌های کاربردی صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب و راه های انتقال آن به نسل آینده برای دانش‌آموزان تشریح و در پایان از شرکت کنندگان آزمون طرح داناب اخذ و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

 

اعطای کارت ناجی افتخاری به معاون آموزش و پرورش گرمی

در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی دانش‌آموزی‌ نجات آب شهرستان گرمی به ابراهیمی معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان گرمی در اجرای طرح داناب، کارت ناجی افتخاری آب به صورت نمادین اعطا شد.

 

 


نظر شما :