بازدید معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی از واحد البرز

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۴ کد : ۷۸۳۲ عمومی
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی و سرپرست اداره کل امور واحدها، پژوهشکده‌ها، سازمانهای این نهاد طی بازدید از بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی البرز، در جریان آخرین وضعیت این واحدقرار گرفت.j
بازدید معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی از واحد البرز

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد البرز، احمد شریفی‌زاده و عباس ناصری روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت با حضور در ستاد جهاد دانشگاهی استان البرز، در جریان آخرین وضعیت، پتانسیل‌ها، مسائل و مشکلات این واحد قرار گرفتند.

در این نشست، احمدرضا فیروزی، سرپرست جهاد دانشگاهی البرز با اشاره به فعالیت‌های این واحد در حوزه‌های مختلف گفت: جهاد دانشگاهی در چهار حوزه پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال کار خود را دنبال کرده است.

وی با اشاره به بخشی از فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی البرز، از وجود سه گروه پژوهشی در واحد البرز گفت و خاطرنشان کرد: ظرفیت این گروه‌ها در حوزه علوم اجتماعی و شناختی زمینه را برای خدمات رسانی بهتر در استان فراهم می‌کند.

فیروزی در ادامه با بیان اینکه در حوزه آموزشی نیز دو رویکرد کوتاه مدت و بلند مدت وجود دارد افزود: مرکز علمی-کاربردی جهاد دانشگاهی البرز با رویکرد آموزش بلند مدت در حال حاضر دارای هزار و 130 دانشجو در حوزه هنر است و شش مرکز آموزش کوتاه مدت نیز در اختیار این واحد قرار دارد.

وی با اشاره به حوزه فرهنگی تصریح کرد: ساختارهای حوزه فرهنگی در قالب دو اداره فعالیت‌های فوق برنامه و اداره ادبی، هنری و دینی و همچنین دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا، صندوق قرض‌الحسنه دانشجویان، مرکز افکارسنجی(ایسپا)، انتشارات و ... تعریف شده است.

این مسئول با بیان اینکه عمده فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز در دانشگاه‌های استان انجام می‌شود افزود: بسیاری از این فعالیت‌ها به ویژه نشست‌های تخصصی فرهنگی این معاونت به یک برند تبدیل شده و دارای سبک است.

فیروزی با بیان اینکه در حوزه اشتغال هم با توجه به ضرورت‌های به روزی که وجود داشته اقداماتی صورت گرفته است گفت: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده به تفاهم‌نامه همکاری با اتاق بازرگانی برای راه‌اندازی دفتر تسهیلگری کسب و کار بوده است؛ طراحی جشنواره پایان‌نامه‌های کاربردی-کارفرمایی امیر کبیر هم در این حوزه انجام شده است.

در ادامه این نشست، مدیران بخش‌های مختلف جهاد دانشگاهی البرز، مسائل، ظرفیت‌ها و مشکلات این واحد را مطرح کردند.

پس از این نشست نیز بازدیدی از سوی دکتر شریفی‌زاده و مهندس ناصری از تعدادی مراکز و حوزه‌های فعالیتی جهاد دانشگاهی واحد البرز صورت گرفت.

 

 


نظر شما :