رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی:

حمایت از تولید ایرانی، مهمترین خروجی توسعه مشاغل خانگی است

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۵ کد : ۷۴۸ عمومی
رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی گفت: اتصال به بازار و برندسازی محصولات تولیدی مشاغل خانگی آذربایجان غربی به عنوان یکی از مولفه های طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در آذربایجان غربی در نظر گرفته شود.
حمایت از تولید ایرانی، مهمترین خروجی توسعه مشاغل خانگی است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، دکتر عاقلی در جلسه استانی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی که صبح امروزدر سالن جلسات حوزه ریاست واحد برگزار شد  با تاکید بر اهمیت حمایت از مشاغل خانگی در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور اظهار کرد:جهاد دانشگاهی با بهره گیری از نیروی توانمند و متخصص علمی از علاقه مندان فعالیت در عرصه مشاغل خانگی در زمینه های مختلف آموزشی، فرهنگ سازی، معرفی و ورود به بازار، برندسازی به بهره گیری از توان مشارکتی سایر نهادها و دستگاههای اجرایی حمایت خواهد کرد.
وی اظهار کرد: متقاضیان مشاغل خانگی می توانند با توجه به رشته های اولویت‌دار مجسمه سازی، پوشاک، انیمیشن، پرورش گل و گیاه، مترجمی زبان‌های خارجه، ویراستار (کتاب، مقاله و ...) خشک کردن میوه، بسته بندی میوه، کسب و کار های الکترونیکی،کیف دوزی، چرم دوزی، تولید عسل، گل های کریستالی و تولید نرم افزار اشاره شده در سایت www.inhb.ir جهت ثبت نام اقدام نمایند.
وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیتهای مستعد  بومی در آذربایجان غربی در راستای تقویت مشاغل خانگی اظهار کرد: به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص آذربایجان غربی و همسایگی با 3 کشور آذربایجان، ترکیه و عراق صاحبان مشاغل خانگی باید تولیدات خود را علاوه بر تامین بازار داخلی به استانداردهای بازار بین الملی نزدیک کنند تا شاهد موفقیت هر چه بیشتر کسب وکارهای خانگی باشیم.
عاقلی ادامه داد: جهاد دانشگاهی با بهره گیری از زیرساختهای توانمند از جمله گروههای مختلف پژوهشی، معاونتهای فرهنگی،  آموزشی، پژوهشی و به تبع آن مراکز زیرمجموعه خود از جمله مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران، خبرگزاریهای ایسنا و ایکنا، گروه پژوهشی مدیریت کسب وکار، مرکز رشد واحدهای فناور کشاورزی واحد و ... آماده ارائه انواع خدمات و مشاوره های شغلی به صاحبان وعلاقمندان به مشاغل خانگی می باشد.
وی با اشاره به شعار اعلامی سال  از سوی مقاممعظم رهبری اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با ورود متعهدانه و متخصصانه به این عرصه علاوه بر گام برداشتن در راستای منویات مقام معظم رهبری سعی در حمایت از کالای ایرانی ومعرفی تولید ایرانی به عنوان برند قابل رقابت در بازارهای داخلی و خارجی خواهد کرد.
عاقلی ادامه داد:خروجی مشاغل خانگی منجر به رونق تولید کالای ایرانی و ملی است و نوع نگرش به مشاغل خانگی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در راستای کیفی سازی طرح مزبور است.
رییس جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد تسهیل گر در این طرح اظهار کرد: در اجرای بهینه این طرح باید از تمام ظرفیتهای بخش خصوص و دولتی بهره برد.
وی همچنین نقش اقتصاد دانش بنیان را در اینخصوص پررنگ اعلام کرد و افزود: باید با تغییر رویکرد به سوی اقتصاد دانش بنیان و تلفیق علم و فناوری در عرصه ورود به بازار تحولی در رونق کسب و کارها بالاخص مشاغل خانگی ایجاد کرد که این امر توان رقابتی محصولات تولیدی را در مواجهه با کالاهای خارجی تقویت خواهد کرد.


نظر شما :