نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی ایلام و سرپرست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان برگزار شد

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۸ کد : ۷۳۰ عمومی
در دیدار رییس جهاددانشگاهی واحد ایلام و سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بر برنامه‌ریزی برای درگیر کردن دانشجویان با پروژه‌های کاربردی و تیم‌سازی و شبکه‌سازی در دانشجویان مراکز علمی کاربردی تأکید شد.
نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی ایلام و سرپرست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلام‌رضا حسینی رییس این واحد در دیدار با سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، 29 خرداد با ارایه گزارشی از وضعیت مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام، اظهار کرد: جهاددانشگاهی زنجیره‌ای از دانش در سراسر کشور تولید کرده و این نهاد می‌تواند از تمام ظرفیت‌های ملی برای رونق مهارت‌آموزی در استان بهره بگیرد.
وی برگزاری دوره‌هایی مانند صندلی تجربه و استارت‌آپ‌ها، ارتباط منسجم با پارک علم و فناوری، برنامه‌ریزی مدون برای درگیر کردن دانشجویان با پروژه‌های کاربردی و تیم‌سازی و شبکه‌سازی در دانشجویان را از برنامه‌های جهاددانشگاهی برای مرکز علمی کاربردی در آینده نزدیک عنوان کرد.
دکتر اسفندیار محمدی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام نیز در این دیدار گفت: مهارت‌آموزی نیاز اصلی امروز جامعه برای حل مشکل بیکاری است و تمام تلاش دانشگاه علمی کاربردی این است که در مراکز مختلف با تربیت دانشجوی آچار به دست و ماهر به حل مساله بیکاری کمک کند.
وی تب بالای گرایش به رشته‌های علوم تجربی در دوره دبیرستان و گرایش به پزشکی در کنکور را یکی از موانع مهارت‌آموزی در کشور و به تبع آن استان عنوان کرد و گفت: با همکاری نهادهایی مانند جهاددانشگاهی تلاش خواهیم کرد در راه مهارت‌آموزی و ترویج آن حرکت کنیم.
سرپرست دانشگاه  جامع علمی کاربردی استان ایلام تاسیس دانشگاه علمی کاربردی و مراکز وابسته به آن را گامی مهم در حرکت به سمت سیاست‌های کلی دنیا ارزیابی و ابراز امیدواری کرد این دانشگاه بیش از پیش به انجام ماموریت‌های خود نزدیک‌تر شود.

 


( ۱ )

نظر شما :