استاندار ایلام:

جهاددانشگاهی در الگوی نوین مشاغل خانگی موفق عمل کرده است

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۷ کد : ۷۱۴۶ تجاری سازی و اشتغال
استاندار ایلام گفت: خوشبختانه جهاددانشگاهی در هر موضوعی که ورود کرده ، عملکرد موفقی داشته است.
جهاددانشگاهی در الگوی نوین مشاغل خانگی موفق عمل کرده است

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام ، قاسم سلیمانی‌دشتکی در چهارمین نشست شورای اشتغال استان در سال 98، پس از ارائه‌ی گزارش مهندس غلامرضا حسینی رئیس جهاددانشگاهی واحد استان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی در هر موضوعی ورود کرده ، عملکرد خوبی داشته است. وی تاکید کرد: پرداختن به آموزش، توجه به مشاغل جدید و ببازاریابی را از ظرافت‌های دارای اهمیت در مشاغل خانگی است که نتیجه‌ی آن اشتغال پایدار خواهد بود.

استاندار ایلام با قدردانی از موشن‌گرافی پخش شده ، با موضوع کارآفرینی در این نشست ، توسط جهاددانشگاهی گفت: ارائه محصولات فرهنگی با تکیه بر فناوری‌های جدید در این زمینه تاثیر روانی خوبی بر روی افراد جویای کار مخصوصا فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها دارد و جا دارد صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها به این مقوله بپردازند.

 وی با تاکید بر اینکه اگر وام اشتغال به کسی می‌دهیم باید در نهایت منتج به اشتغال پایدار شود، تصریح کرد: شغل پایدار شغلی است که علاوه بر این که مایحتاج زندگی فرد را تامین کند، سودی هم به جامعه برساند و در غیر این صورت ما نه تنها به هدف خود نرسیده‌ایم بلکه آن فرد بیکار را به یک بیکار بدهکار تبدیل کرده ایم .

رئیس شورای اشتغال استان در ادامه با عنوان این مهم که در مشاغل خانگی باید از حرفه‌های سنتی و کم مصرف به سمت مشاغل حرفه‌ای و پرمصرف برویم، تصریح کرد: محصولاتی که در مشاغل خانگی تولید می کنیم اگر بازار مصرف ندارند را نمی‌توان اشتغال پایدار نامید .

سلیمانی گفت: وام‌هایی که نهادهای حمایتی به افراد تحت پوشش می دهند باید در نهایت منتج به اشتغال پایدار و خارج شدن از دایره حمایتی شود .

سلیمانی دشتکی در پایان گفت: امروز تحول عظیمی در کمیته امداد و نهادهای حمایتی شکل گرفته است و آن انتقال از امداد رسانی به تولید است اما باید این موضوع هم عبور کنیم و با تسهیلات اشتغالزایی افراد تحت پوشش را با ایجاد اشتغال پایدار توانمند سازیم تا از تحت پوششی نهادهای حمایتی خارج شوند و روی پای خود بایستند .

 

 


نظر شما :