با همکاری سازمان جهاددانشگاهی یزد؛

از هنرمندان زیلو باف استان تقدیر شد

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۳ کد : ۶۸۸۵ پژوهشی
با همکاری معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد اولین گردهمایی هنرمندان زیلو‌باف و ذینفعان خوشه زیلو با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در تالار الماس میبد برگزار شد.
از هنرمندان زیلو باف استان تقدیر شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد، دکتر کمال دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی   در این مراسم ضمن تبریک روز کار و کارگر و تبریک رویداد جهانی شدن صنعت زیلو شهرستان میبد، گفت: آنچه که تا به امروز در حوزه زیلو برای شهرستان میبد به ثبت رسیده است، مدیون زحمات و تلاش هنرمندان این عرصه بوده که با عشق در کارگاه‌های تولید زیلو ، آثار زیبایی را با دستان خود خلق کرده‌اند.

وی با بیان این که ما درصدیم تا مشکلات زیلوبافان حل شود، افزود: زیلوبافی در شهر میبد یک نماد و شاخص صنعتی و هنری است و لذا باید هنرمندان این عرصه را دریابیم و با برطرف کردن موانع و مشکلات بیمه‌، تهیه مواد اولیه، حضور در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی، باعث رونق تولید بیشتر  این هنرصنعت شویم.

دهقانی تأکید کرد: با همکاری و همیاری جهاددانشگاهی، شرکت شهرک‌های صنعتی، فرمانداری، امام جمعه شهرستان و نهادهای دولتی، مشکلات زیلوبافان را مرتفع خواهیم ساخت.

سید مسعود عظیمی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد نیز اظهار کرد: جهانی شدن صنعت زیلو  میبد چیزی جز همکاری و همدلی مردم و مسئولان نبود و خوشبختانه در این مسیر گام‌های ارزشمندی برداشته شد.

وی افزود: جهانی شدن زیلوی میبد و انتخاب این شهر به عنوان شهر جهانی در این هنرصنعت، تنها با مودت و دوستی شکل گرفت.

عظیمی از زیلوبافان نیز خواست تا تجربیات ارزشمند خود را در حوزه زیلو‌بافی در اختیار نسل‌‌های بعدی به یادگار بگذارند.

در پایان این مراسم از هنرمندان برجسته زیلوباف با اهدای لوح سپاس و تندیسی از چهره‌‌شان قدردانی شد و حلقه اتحاد، دوستی  و همدلی بین زیلو‌بافان شکل گرفت.


نظر شما :