به همت جهاددانشگاهی البرز؛

نخستین دفتر تسهیل‌گر و توسعه محلی با رویکرد اجتماع‌محور در کلانشهر کرج راه اندازی شد

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۵ کد : ۶۶۰ پژوهشی
تاسیس نخستین دفتر تسهیل‌گر و توسعه محلی با رویکرد اجتماع‌محور در کلانشهر کرج، این مسوولیت با توجه به توانمندی‌های جهاددانشگاهی البرز در حوزه اجتماعی به این نهاد سپرده شده است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان البرز، استان البرز و به ویژه کلانشهر کرج با بحث جدی حاشیه‌نشی مواجه است و از آنجایی که جمعیتی بین 700 تا 900 هزار نفر در محلات حاشیه‌ای سکونت دارند توجه ویژه به این موضوع ضروری است.
هاشمی‌راد گفت: جهاددانشگاهی استان البرز با توجه به سابقه فعالیت در حوزه اجتماعی و برخورداری از گروه‌های مختلف پژوهشی و نیروی انسانی توانمند به خوبی می‌تواند به این حوزه ورود کند تا در وهله اول گامی در راستای کاهش آسیب‌های  اجتماعی محلات حاشیه ای و در مرحله بعد تسهیل‌گری در توسعه این محلات برداشته شود.
وی افزود: در همین راستا مسوولیت راه‌اندازی نخستین دفتر تسهیل‌گر و توسعه محلی با رویکرد اجتماع‌محور در کلانشهر کرج با تمرکز بر محله کلاک به جهاددانشگاهی البرز سپرده شد و این دفتراز سیزدهم خرداد ماه کار خود را آغاز کرده است.
رییس جهاددانشگاهی البرز تصریح کرد: امیدواریم با فعالیت این دفتر در کلاک و همچنین گسترش فعالیت در سایر محلات حاشیه‌ای، معضلات حاشیه‌نشینی در کلانشهر کرج روز به روز کمتر و توسعه این محلات با توجه به پتانسیل‌های موجود هر چه بهتر انجام شود.


( ۱ )

نظر شما :