مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان:

جهاددانشگاهی را برای ایجاد اشتغال در استان حمایت و همراهی می کنیم

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۵ کد : ۶۵۸ عمومی
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان گفت: از این پس کارشناسان جهاددانشگاهی در همه کارگروه های اشتغال سطح استان کردستان حضور خواهند یافت.
جهاددانشگاهی را برای ایجاد اشتغال در استان حمایت و همراهی می کنیم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، برهان صلواتی در دیدار با مسوولان جهاددانشگاهی استان با اشاره به اهمیت همکاری این دو سازمان اظهار کرد: در راستای اجرای موفق تر ایجاد دو هزار و 600 شغل در استان با جهاددانشگاهی همکاری خواهیم داشت و برای پیشبرد کامل آن تا آخر راه این نهاد علمی را همراهی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: به شهرستان های استان ابلاغ کرده ایم که در همه کارگروه های مربوط به اشتغال، از پتانسیل و کارشناسان جهاددانشگاهی حتما استفاده شود.
صلواتی همکاری دو سازمان را مهم دانست و تصریح کرد: برای اجرای این طرح از مسوولان جهاددانشگاهی انتظار کمک و همکاری مناسب داریم و قرار شده در این راستا، هفتگی گزارش کاری از پیشرفت برنامه ایجاد دو هزار و 600 شغل در استان کردستان داده شود.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان افزود: فراهم آوردن کار برای 2600 نفر می‌تواند بسیاری از جوانان و خانواده های استان را از خطر دزدی و اعتیاد و بزهکاری دور نگه دارد.
وی اجرای این طرح را مستلزم همکاری موثر جهاددانشگاهی و اداره کل کار و رفاه اجتماعی دانست و بیان کرد: حضور جهاددانشگاهی در جلسات کارگروه اشتغال استان بسیار ضروری و مهم است و همکاری این نهاد با سایر ارگان‌های ذیربط می‌تواند زمینه احقاق اهداف بلند مدت اشتغال پایدار در استان کردستان را فراهم آورد.
صلواتی در پایان یادآور شد: اگر مسوولان دل به کار بدهند و در اجرای کارها نیت خوب داشته باشند بدون شک همه مشکلات در زمینه ایجاد شغل در استان کردستان حل و فصل خواهد شد.
مجید آوج، معاون امور فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان نیز در ادامه جلسه اظهار کرد: جهاددانشگاهی متولی طرح توسعه الگوی نوین مشاغل خانگی در استان کردستان است و تحقق ایجاد 2600شغل بدون همکاری با اداره کل کار و رفاه اجتماعی امکان پذیر نیست.
وی با اعلام این که هم اکنون جهاددانشگاهی با 6برند ملی قرارداد فروش تضمینی محصولات را منعقد کرده است، ادامه داد: در سطح استان نیز چند پشتیبان برای فروش بیشتر محصولات تولیدی داریم.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان با اشاره به همکاری جهاددانشگاهی با فروشگاه های آنلاین اظهار کرد: جهاددانشگاهی تفاهم نامه همکاری با فروشگاه های آنلاین ملی و استانی نظیر دیجی کالا و کورد کالا را جهت معرفی و فروش محصولات تولیدی در این طرح دارد .
آوج یادآور شد: جهاددانشگاهی استان کردستان، در راستای ایجاد اماکن عرضه مستقیم کالا نظیر جمعه بازار بانوان کارآفرین، که در پارکینگ طبقاتی عبدالعلی سنندجی به تازگی افتتاح شد آماده همکاری با ارگان های ذیربط است.


نظر شما :