موفقیت فناوران حوزه گیاهان دارویی؛

ثبت دو اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۷ کد : ۶۳۷ پژوهشی
فناوران مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل موفق به ثبت دو اختراع جدید شدند.
ثبت دو اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیلبه گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل با اعلام این خبر افزود: این اختراع ها شامل محلول گیاهی التیام دهنده التهاب ریه و برونش و تسکین دهنده سرفه های حاد و مزمن و پماد گیاهی التیام دهنده التهاب پوستی زخم بستر و کاهنده درد و سوزش است. 
وی به صدور گواهینامه اختراع برای این دو محصول از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک اشاره و خاطرنشان کرد: این دو اختراع توسط سعید ناصری و سیده سیمین دخیل پور از فناوران شرکت "شفا درمان پاک داروی سبز" مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل به ثبت رسیده است.
سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: محصولات ثبت شده، جزو طرح های فناورانه این مرکز  و مورد حمایت جهاددانشگاهی می باشد که پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح به عنوان محصول دانش بنیان قابلیت بهره برداری عمومی خواهند داشت.
محمدی با بیان اینکه جهاددانشگاهی با ارایه امکانات لازم، حمایت های مناسبی از شرکت های فناور و دانش بنیان جهت رشد علمی و پژوهشی به عمل می آورد تصریح کرد: 15 شرکت فناور با طرح های متعدد در این مرکز مجوز استقرار دریافت کرده اند که بخش عمده ای از آن ها در حال تبدیل شدن به دانش بنیان می باشند.


 


نظر شما :