نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:

جهاددانشگاهی، منشا خدماتی گسترده در بحث‌های علمی، پژوهشی و فناوری

۱۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۴ کد : ۶۲۸ عمومی تاپ خبر
حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در نشست با رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای مغتنم و بزرگ است که منشا خدماتی گسترده در بحث‌های علمی، پژوهشی و فناوری است.
جهاددانشگاهی، منشا خدماتی گسترده در بحث‌های علمی، پژوهشی و فناوری

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی امروز 19 خرداد در دیدار با رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، با اشاره به اینکه استعمارگران نسبت به توانمندسازی و توسعه انسانی ملت‌ها حساس هستند، گفت: جهاددانشگاهی در راستای توسعه ابعاد پژوهشی و فناوری کمک بسزایی به کشور می‌کند و دشمن قصد دارد جلوی اقداماتی از این دست را بگیرد.

حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی اظهار کرد: جهاددانشگاهی مجموعه‌ای مغتنم و بزرگ است که منشا خدماتی گسترده در بحث‌های علمی، پژوهشی و فناوری است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی تاکنون بسیار موفق بوده و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، افزود: درخواست‌های جهاددانشگاهی پیگیری خواهد شد.

 

راه اندازی موزه گیاهان دارویی استان با تکیه بر دانش بومی

 محسن پویان، مدیر مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی نیز در این نشست گفت: در دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان فعالیت‌های مهمی در راستای معرفی گیاهان دارویی انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: کشت بافت عناب و تکثیر آن برای تولید، ارزیابی تنوع ژنوتیپهای عناب، طرح امکان تولید گیاه کم آب بر کینوا، فرمولاسیون شکلات عناب و تولید کلوچه فراسودمند عناب از فعالیت‌های این دهکده است.

مدیر مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: موزه گیاهان دارویی استان را با تکیه بر دانش بومی در راستای اشاعه فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی راه اندازی خواهیم کرد.


نظر شما :