نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی کردستان با مدیرکل فنی و حرفه ای استان برگزار شد

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۴ کد : ۶۱۴ عمومی
نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی کردستان با مدیرکل فنی و حرفه ای استان کردستان ۱۲ خرداد ماه برگزار شد.
نشست مشترک رییس جهاددانشگاهی کردستان با مدیرکل فنی و حرفه ای استان برگزار شد

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان؛ چیا سهراب نژاد رییس جهاددانشگاهی کردستان در این نشست به تشریح فعالیت های جهاددانشگاهی پرداخت و اظهار کرد: جهاددانشگاهی کردستان در حوزه های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی، تجاری سازی و اشتغال فعالیت می کند.

سهراب نژاد با اشاره به فعالیت‌های آموزشی این نهاد انقلابی در استان عنوان کرد: جهاددانشگاهی دارای یک مرکز علمی کاربردی با دارا بودن رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی بوده و همچنین هشت مرکز آموزشی کوتاه مدت تخصصی این واحد در شهرستان‌های استان دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی را برای علاقمندان برگزار می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی استان بیان کرد:به خبرگزاری های ایسنا و ایکنا و برنامه‌های فاخر فرهنگی در قالب سازمان های مختلف زیرمجموعه فرهنگی در حوزه‌های قرآنی و افکار سنجی اشاره کردند.

رییس جهاددانشگاهی کردستان افزود: فعالیت های پژوهشی جهاددانشگاهی علاوه بر انجام طرح های تحقیقاتی و پژوهشی و کاربردی دارای مرکز خدمات تخصصی GIS، بانک خون بند ناف است.

وی در بخش دیگری از سخنانش ی ضمن تشریح کامل طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی، اجرای این طرح را از جمله مهمترین برنامه ها و وظیفه کنونی جهاددانشگاهی دانست و گفت: این طرح به صورت پایلوت در 8 استان کشور اجرا می شود که استان کردستان یکی از این 8 استان است.

سهراب نژاد سهمیه جهاددانشگاهی استان کردستان در مشاغل خانگی را 2600 نفر اعلام و بیان کرد: آماده سازی و زمینه سازی متقاضیان مشاغل خانگی برای رسیدن به شغل پایدار وظیفه اصلی جهاددانشگاهی در راستای اجرای این طرح است.

جمیل احمدی مدیرکل فنی و حرفه ای استان کردستان در ادامه این نشست گفت: فنی و حرفه ای در بحث آموزش و مهارت های رسمی و آموزش

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان اظهار داشت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان تنها متولی رسمی ارائه آموزش های غیررسمی در سطح کشور با دارا بودن بیش از 6000 استاندارد آموزشی مورد تائید سازمان جهانی کار (ILO) و فعالیت در چهار حوزه صنعت ، خدمات ، کشاورزی و فرهنگ و هنر و همچنین بهره گیری از امکانات و تجهیزات بروز و نیروی متخصص و کارآمد توانسته است در سطح کشور به خوبی جامعه هدف خود را پوشش دهد .

وی از فعالیت 16 مرکز آموزش فنی و حرفه ای چارت دار دولتی و بیش از 130 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان خبر داد و افزود : خوشبختانه علاوه بر فعالیت این تعداد مراکز و مکان های ثابت در دو بخش دولتی و خصوصی با ایجاد تیم های سیار در سطح زندان ها ، پادگان ها ، مراکز جوار دانشگاه ، تیم های سیار روستایی و صنایع و صنوف توانسته است عموم مردم شریف استان کردستان تحت پوشش آموزش های مهارتی قرار دهد .وی همچنین اشاره کرد: از ظرفیت ها و تمام پتانسیل و توانمندی های دو طرف، برای پیشبرد اهداف طی برنامه ریزی و برنامه اجرایی مشخص استفاده شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان کردستان بیان کرد: تدوین برنامه های اجرایی در راستای عملیاتی نمودن تفاهم نامه همکاری مشترک فی مابین وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی کشور در استان کردستان درا گامی مهم و موثر در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار با تعامل و همکاری دو طرف ذکر کرد و خواستار افزایش بیش از پیش همکاری های دوجانبه شد.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان کردستان ضمن تقدیر از خدمات مطلوب و ابراز خرسندی از همکاری جهاددانشگاهی کردستان خواستار گسترش این تعاملات شد.

 


نظر شما :