در نشست رییس جهاددانشگاهی و رییس ستاد هوا و فضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل بررسی شد؛

بومی سازی فناوری های مورد نیاز کشور در حوزه حمل و نقل

۰۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۵ کد : ۶۱۲۶ پژوهشی تاپ خبر
نشست مشترک دکت حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر منوچهر منطقی رییس ستاد هوا و فضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل با موضوع بومی سازی فناوری های مورد نیاز کشور در حوزه حمل و نقل برگزار شد.
بومی سازی فناوری های مورد نیاز کشور در حوزه حمل و نقل

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، نشست مشترک دکتر حمید رضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکترمنوچهرمنطقی رییس ستاد هوا و فضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل با موضوع بومی سازی فناوری های مورد نیاز کشور در حوزه حمل و نقل، در سالن کنفرانس دفتر مرکزی ۲۸ اسفندماه برگزار شد.

در این نشست ابتدا دکتر طیبی فعالیت های فناورانه جهاددانشگاهی و فناوری های کسب شده در حوزه های مختلف فنی و مهندسی در این نهاد را معرفی کرد.

در ادامه در خصوص همکاری و تعامل بیشتر جهاددانشگاهی و ستاد هوا و فضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل برای بومی سازی فناوری های مورد نیاز کشور در حوزه حمل و نقل بحث  و بررسی شد.

همچنین رییس ستاد هوا و فضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل با اشاره به توانمندی جهاددانشگاهی در حوزه فناوری اظهار کرد: جهاددانشگاهی یک مجموعه توانمند در حوزه فناوری می باشد و همیشه توانسته نیازهای حوزه فناوری را برطرف کند.

وی گفت: هر زمانی که نیازهای فناورانه کشور به جهاددانشگاهی ارجاع داده شد، آن نیاز برطرف گردید و بر همین اساس ستاد فناوری حمل و نقل تلاش می کند با تعامل بیشتر با این نهاد به نیازهای فناروانه حوزه حمل و نقل پاسخ دهد.

دکتر منطقی تاکید کرد: جهاددانشگاهی از ظرفیت شرکت های داخلی و بخش خصوصی برای حل مشکلات فناورانه کشور استفاده کند.

وی در خصوص استاندارد سازی و نیز آزمایشگاه مرجع گفت: جهاددانشگاهی برای استاندارد سازی و نیز آزمایشگاه مرجع با تعامل و حمایت معاونت علمی و فناوری ورود نماید و با استفاده از مشاوران شرکت های توانمند خارجی یک سیستم جامع برای این امر تدوین کند.

گفتنی است، در پایان مقرر شد؛ جهاددانشگاهی و ستاد هوا و فضا و فناوری های پیشرفته حمل و نقل برای ساخت داخل و بومی سازی فناوری های مورد نیاز حمل و نقل همکاری کنند.


نظر شما :