قرارداد تحقیقاتی توسط جهاددانشگاهی کردستان با شرکت آبفا استان منعقد شد

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۳ کد : ۶۰۹۸ پژوهشی
قرارداد تحقیقاتی توسط جهاددانشگاهی کردستان با شرکت آبفا استان منعقد شد.
قرارداد تحقیقاتی توسط جهاددانشگاهی کردستان با شرکت آبفا استان منعقد شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، معاون پژوهشی جهاددانشگاهی کردستان از عقد قرارداد تحقیقاتی با موضوع شناسایی آلاینده‌های نوظهور در تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب شهر سنندج و بررسی کارآیی تصفیه خانه‌های مذکور در کاهش و حذف آن‌ها توسط گروه پژوهشی مطالعات سنجش از دور در کشاورزی و منابع آب خبر داد.

جاهده تکیه خواه مطرح کرد: معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی کردستان اقدام به اجرای طرح شناسایی آلاینده‌های نوظهور در تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب شهر سنندج و بررسی کارایی تصفیه‌خانه‌های مذکور در کاهش و حذف آن‌ها کرده است.

وی افزود: هدف از انجام این پژوهش بررسی و شناسایی انواع ترکیبات و آلاینده‌های نوظهور در تصفیه خانه های آب و فاضلاب شهر سنندج است.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: با توجه به اهمیت دفع بهداشتی فاضلاب و استفاده سالم و مطمئن از پساب حاصل برای مصارف کشاورزی و تخلیه آن به آب‌های پذیرنده بدون اینکه تهدیدی برای سلامت جامعه ایجاد شود، این تحقیق به منظور تعیین ارزیابی کارایی تصفیه خانه های شهر سنندج در کاهش این آلاینده ها انجام خواهد شد.

وی عنوان کرد: با توجه به استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست ایران، برخی از پارامترهای کیفی در فاضلاب و آب ورودی و همچنین آب و فاضلاب تصفیه شده مورد آنالیز و بررسی قرار خواهند گرفت و در نتایج با توجه به میزان حذف هر کدام از این آلاینده‌ها توسط تصفیه خانه‌های مورد بررسی کارایی آن‌ها در کاهش خطرات این آلاینده‌ها مورد ارزیابی دقیق قرار خواهد گرفت.

تکیه خواه بیان کرد: نتایج این پژوهش می تواند به عنوان زمینه ای در بحث ارزیابی جامع آلاینده های نوظهور در منابع آبی و همچنین تدوین دستورالعمل‌های جدید برای کنترل و پایش این آلاینده ها در سطح کشوری مورد استفاده قرار گیرد.

 

 


نظر شما :