ثبت سه اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۱ کد : ۶۰۶۶ پژوهشی
فناور مستقر در مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل موفق به ثبت سه اختراع جدید شد.
ثبت سه اختراع جدید در مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: "داروی گیاهی رفع کیست تخمدان"،"اسپری گیاهی ضدعفونی کننده سطح مسواک"و"محلول گیاهی شستشوی دندان مصنوعی"به همت سولماز چرایی از فناوران شرکت نوآوران کیمیای پرند سبلان مستقر در این مرکز ثبت اختراع وگواهینامه‌های آن از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک صادرشد.

مهران محمدی اظهار کرد: محصولات ثبت شده جزء طرح‌های فناورانه است که پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح به عنوان محصول دانش بنیان قابلیت بهره برداری عمومی خواهند داشت.

وی بیان کرد: جهاددانشگاهی استان اردبیل با ارائه امکانات مناسب در تلاش است تا حمایت‌های مناسبی را از شرکت های فناور و دانش بنیان به عمل آورد تا زمینه‌های رشد علمی و پژوهشی فراهم شود.

سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر 12 اختراع  در این مرکز به ثبت رسیده است، تصریح کرد: تاکنون 15 شرکت فناور با طرح‌های فناورانه در این مرکز مجوز استقرار دریافت کرده اند که بسیاری از آن‌ها در آستانه دانش بنیان شدن هستند.


نظر شما :