افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی صنعتی در آذربایجان‌شرقی

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۵ کد : ۵۷۸۱ پژوهشی تاپ خبر
به همت متخصصان سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی صنعتی در پشت بام ساختمانی به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع راه‌اندازی شد.
افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلوواتی صنعتی در آذربایجان‌شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، افسانه عسگریان مدیر مرکز خدمات تخصصی انرژی‌های تجدید پذیر سازمان جهاد دانشگاهی استان در این رابطه اظهار کرد: برای ساخت این نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده و با توجه به نوع و محل نصب در یک کارخانه صنعتی در نوع خود بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه این نیروگاه در پشت بام کارخانه تولید قطعات امیرنیا احداث شده است، بیان کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و نصب و راه‌اندازی متخصصان سازمان جهاد دانشگاهی استان و همچنین بهره‌گیری از جدیدترین فناوری روز دنیا، این نیروگاه با تولید ۱۰۰ کیلووات انرژی خورشیدی به شبکه برق سراسری متصل شد.

وی بیان کرد: با احداث این نیروگاه خورشیدی حدود ۳۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد.

عسگریان افزود: مشترکان برق در سراسر کشور با احداث نیروگاه خورشیدی و سرمایه‌گذاری در این رابطه و عقد قرارداد با شرکت توزیع برق استان علاوه بر کاهش آلودگی محیطی، می‌توانند درآمد ماهیانه‌ای نیز در این زمینه کسب کنند.

مدیر مرکز خدمات تخصصی انرژی‌های تجدید پذیر سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به تهدیدهای اقلیمی از جمله خشک‌سالی‌ها، کمبود منابع آبی و... در کشور، افزود: وجود بیش از 280 روز آفتانی در سال در آذربایجان شرقی، ایجاب می‌کند تا ظرفیت انرژی خورشیدی در تولید برق پاک و خلق ثروت مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: شدت تابش نور خورشید در استان بیش از پنج کیلووات در ساعت بوده و یکی از نقاط برتر در کشور در حوزه انرژی خورشیدی به شمار می‌رود.

عسگریان ادامه داد: باید با تسهیل روند سرمایه‌گذاری از سمت دولت و تشویق سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری در این حوزه، بستر ایجاد و استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای تامین برق موردنیاز در استان فراهم شود.


( ۲ )

نظر شما :