رییس جهاددانشگاهی فارس خبرداد:

شرکت سالانه ۸۰۰ هزار نفر در مراکز آموزشی با رویکرد اشتغالزایی

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲ کد : ۵۲۹۴ عمومی
بابایی با بیان اینکه بخش مهارتی و آموزش عالی دو بخش اصلی حوزه آموزش جهاد دانشگاهی است که براساس نیازسنجی‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد، عنوان کرد: سالانه ۸۰۰ هزار نفر در مراکز و واحدهای آموزشی با رویکرد اشتغالزایی جهاد دانشگاهی شرکت می‌کنند.
شرکت سالانه ۸۰۰ هزار نفر در مراکز آموزشی با رویکرد اشتغالزایی

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دکتر مظاهر بابایی در یک کنفرانس خبری ضمن گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب در سال ۵۷ سرآغاز طلوع اسلام، خاستگاه ارزش‌های اسلامی و رهایی از ظلم و ستم شد  و از آن زمان تاکنون دستاوردهای زیادی به همراه داشته است.

وی جهاد دانشگاهی را یکی از دستاوردها و مولود انقلاب اسلامی ذکر و بیان کرد: شان چنین نهادی ایجاب می‌کند که همواره تابع خط امام و رهبری باشد . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این مجموعه پیرو منویات رهبری در حوزه‌های مختلفی ورود کرده است، افزود: جهاد با رویکرد انقلابی و اسلامی فعالیت‌های کلان فرهنگی، آموزشی و پژوهشی زیادی در راستای توسعه انقلاب اسلامی طی چهل سال گذشته داشته است . 

بابایی همچنین وجود خبرگزاری‌های ایکنا، ایسنا، مرکز افکارسنجی، سازمان دانشجویان، برگزاری همایش‌ها، مسابقات، سمینارها و ...را از دستاورهای جهاد دانشگاهی از بدو تاسیس تاکنون برشمرد و گفت: دیگر فعالیت‌های جهاد دانشگاهی نیز همراه با توسعه فرهنگ اسلامی بوده است . 

وی با بیان اینکه بخش مهارتی و آموزش عالی دو بخش اصلی حوزه آموزش جهاد دانشگاهی است که براساس نیازسنجی‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد، عنوان کرد: سالانه ۸۰۰ هزار نفر در مراکز و واحدهای آموزشی با رویکرد اشتغالزایی جهاد دانشگاهی شرکت می‌کنند.

رییس جهاد دانشگاهی فارس همچنین توسعه فناوری و پژوهش‌های کاربردی را از دیگر رویکردهای مهم جهاد ذکر و با اشاره به این دو حوزه طی چهل سال گذشته خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس جهاد دانشگاهی تاکنون 13 هزار و 51 پروژه و 498 اختراع در سطح کشور اجرایی و به ثبت رسیده است . 

وی، مرکز رویان، سیستم‌های رادیویی، سلول‌های بنیادی و ... را از دیگر دستاوردهای جهاد دانشگاهی برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی بودجه‌ای از دولت نمی‌گیرد و دستاوردهایش نیزحاصل همت جهادی همه جهادگران در سراسر کشور  و بر گرفته از توان و اندیشه متخصصان است . 

جهاد دانشگاهی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی

بابایی با تاکید براینکه جهادگران دانشگاهی هیچ زمانی منتظر دعوت‌نامه نبوده‌اند بلکه هرجا نیاز مبرمی وجود داشته، به همان حوزه ورود کرده‌اند، عملکرد این نهاد انقلابی را ملاکی خوب برای کار جهادی دانست و تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به واقع یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

رییس جهاد دانشگاهی فارس ادامه داد: همانگونه که جهاد دانشگاهی در شرایط جنگ، صلح و تحریم ورود کرد امروز هم به عنوان یک نهاد انقلابی در تلاش است تا بیشترین کمک را به دولت داشته باشد . 

بابایی با تاکید بر اینکه سعی و تلاشمان بر این است که به الگوی مدنظر رهبری برسیم، خاطرنشان کرد: در مجموعه جهاد دانشگاهی 12 مرکز آموزشی کوتاه مدت فعال است که سه مرکز آن در کلانشهر شیراز مستقر است که سالانه بیش از 25 هزار فراگیر را آموزش می‌دهد . 

وی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با 12 رشته فعال، راه‌اندازی نخستین آزمایشگاه مشاوره ژنتیک، مراکز درمانی و آزمایشگاه تشخیص طبی، عصاره گیری گل‌های محمدی برای اولین بار از جمله فعالیت‌های شاخص این مجموعه طی سال‌های اخیر عنوان کرد . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس از راه‌اندازی پژوهشکده سلامت به میزبانی این مجموعه در استان هم خبر داد و گفت:  این پژوهشکده در آینده به پژوهشکده‌ای بین رشته‌ای در فارس تبدیل خواهد شد . 

بابایی همچنین با اشاره به عصاره گیری گل‌های محمدی برای اولین بار در فارس به عنوان یک پروژه شاخص، اظهار کرد: این طرح برای جلوگیری از خروج ارز، خام فروشی و افزایش بازار اشتغال اجرایی شده است . 

به گفته وی، دفتر خون بندناف جهاد دانشگاهی فارس نیز با پنج مرکز در حال فعالیت است . 

رییس جهاد دانشگاهی همچنین برگزاری نخستین فستیوال فیلم کودک، نمایشگاه تصویری دستاوردهای چهل ساله جهاد دانشگاهی، برنامه‌های ورزشی ویژه کارکنان این مجموعه، زیارت قبور شهدا و برگزاری مسابقات را از برنامه‌های جهاد دانشگاهی فارس در ایام دهه فجر اعلام کرد . 

بابایی ادامه داد: با توجه به اینکه دستاوردهای جهاد دانشگاهی با تکیه بر توان بومی و علمی کشور انجام شده لذا امروز در بسیاری از حوزه‌های صنعتی و پزشکی نیز توان ورود دارد . 

وی به راه‌اندازی سازمان اشتغال در جهاد دانشگاهی هم اشاره و  هدف از ایجاد آن را ارتباط بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه و بازار کار با برگزاری همایش‌ها، استارتاپ‌ها و ...عنوان کرد . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس به اخذ مجوز مرکز پیش رشد توسط این مجموعه در استان هم اشاره و ابراز امیداوری کرد که تا پایان امسال مرکز نوآوری و شکوفایی _منش_ در این استان راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های متعدد این نهاد در ابعاد مختلف در سراسر کشور و با اشاره به وجود امکان بهره‌گیری از تمام توانمندی‌های جهاددانشگاهی سراسر کشور، گفت: جهاد دانشگاهی استان فارس آمادگی دارد که با استفاده از پتانسیل موجود در واحدهای جهاددانشگاهی سراسر کشور، به عرصه‌های مختلف ورود کرده و در فراهم شدن زمینه تحقق کامل اقتصاد مقاومتی و اتکا به توان داخلی، با تمامی نهادها، اداره‌ها و سازمان‌ها همکاری داشته باشد.

بابایی همچنین به تقارن دهه فجر و فاطمیه هم اشاره و آن را انقلاب فاطمی معرفی و خاطرنشان کرد: تا زمانی که الگوی جامعه حضرت فاطمه باشد، شیرزنان و شیرمردانی  در جامعه تربیت خواهند شد که مقابل ظلم و ستم بایستند. پیروزی انقلاب نیز حاصل همین روحیه فاطمی بود . 


نظر شما :