بازدید مسوول کارگروه علمی سازمان برنامه و بودجه استان از جهاددانشگاهی آذربایجان غربی

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۲ کد : ۵۲۸۸ پژوهشی
مسوول کارگروه فرهنگی و علمی و کارشناسان فنی و عمرانی سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی، با آخرین دستاوردهای پژوهشی و کارآفرینانه این نهاد انقلابی در حوزه های مختلف آشنا شدند.
بازدید مسوول کارگروه علمی سازمان برنامه و بودجه استان از جهاددانشگاهی آذربایجان غربی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی ، در این بازدید که ازمجتمع پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی صورت گرفت، مسئول کارگروه فرهنگی و علمی سازمان برنامه و بودجه و هیات همراه از جزئیات آخرین دستاوردهای  فناورانه علمی، پژوهشی و کارآفرینانه و شرکت‌های دانش بنیان جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی درحوزه های معاونتهای این واحد بازدید کرد.

بازدید از آخرین یافته‌های علمی گروههای پژوهشی شیمی متابولیت ثانویه گیاهان دارویی، گروه مدیریت کسب و کار ، روند اجرای طرح های توسعه مشاغل خانگی، آزمایشگاههای تحقیقاتی، واحدهای بسته بندی و فرآوری گیاهان دارویی،شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، واحدهای فناور کشاورزی واحد آذربایجان غربی و گلخانه ها و مزرعه گیاهان دارویی و مرکز کشت بافت و رویان گیاهی از دیگر بخش های بازدیدی مسئولان برنامه و بودجه و هیات همراه بود.

مهندس نجاتی مسوول کارگروه فرهنگی و علمی سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی در حاشیه این بازدید گفت: دستاوردهای جهاد دانشگاهی ستودنی بوده و برای استان یک مزیت رقابتی مهم در حوزه های مختلف فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و کارآفرینی و اشتغال می باشد.

وی افزود:سازمان برنامه و بودجه استان  آمادگی خود را برای حمایت از طرح های فناورانه و کارآفرینانه استان از جمله جهاد دانشگاهی در صورت تامین اعتبار اعلام می دارد.

وی در خاتمه بر لزوم تخصیص اعتبار ملی موافقتنامه ای و عملیاتی شدن آن و نیز تامین جذب اعتبار درون دستگاهی این نهاد برای راه اندازی گلخانه هوشمند تاکید کرد.

در این بازدید دکتر رستم زاده سرپرست جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت:بودجه های اختصاصی به جهاد دانشگاهی چندین برابر استاندارد کشور بازدهی و خروجی فناورانه برای استان و کشور دارد.

وی افزود:تخصیص اعتبار به گلخانه مدرن و هوشمند این نهاد، پژوهشکده و مرکز رویان از موارد مورد نیاز استان است که باید در این راستا بودجه حمایتی از این نهاد به عمل آید.

دکتر رستم زاده گفت: هر کجا که به جهاد دانشگاهی اعتماد شده پاسخ و خروجی کیفی آن همیشه بالاتر از حد انتظار معمول دستگاه مربوطه بوده است.


نظر شما :