دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸ کد : ۵۲۲۷ آموزشی
هفتمین دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک به همت مرکز آموزش تخخصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان برگزار شد.
دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک در جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی دستیاران کنار دندانپزشک از اعضای تیم درمانی محسوب می شوند که وظیفه مهمی از قبیل شناخت و تسلط کامل بر وسایل و تجهیزات، مواد دندانپزشکی، روشهای درمانی، چگونگی کمک در درمان عمومی و تخصصی، اصول کامل نگهداری و استریلیزاسیون وسایل و نحوه ارتباط موثر با مراجعین دندانپزشکی را عهده‌دار هستند.

با توجه به این که دوره آموزش دستیار کنار دندانپزشک در جهت ایجاد قابلیت های یاد شده و ارتقاء سطح دانش و مهارتهای عملی دستیاران نقش مهمی دارد، جهاددانشگاهی واحد سیستان و بلوچستان این دوره را طراحی و اجرایی می کند.

آشنایی علمی و حرفه ای افرادی که صرفا به صورت تجربی به عنوان دستیار کنار دندانپزشک مشغول بکار می باشند در جهت بهبود کارایی، ارتقاء دانش و رعایت نکات بهداشتی در ارتباط با این حرفه از اهداف برگزاری این دوره آموزشی به شمار می رود.

دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک شامل دو بخش تئوری و عملی است و فراگیران و کارآموزان پس از طی دوره های تئوری و کارگاهی و کسب مهارتهای پایه می توانند در کلینیکها و مطب های دندانپزشکی مشغول بکار شوند.

در این دوره آموزشی که ابتدای بهمن‌ماه امسال به پایان رسیده تعداد 35 نفر شرکت کردند که در صورت کسب نمره قبولی در آزمون تئوری و عملی، مدرک معتبر جهاددانشگاهی را اخذ می کنند.

گفتی است هشتمین دوره آموزشی دستیار کنار دندانپزشک از جمعه 19 بهمن ماه جاری آغاز می شود و علاقمندات می توانند جهت ثبت نام به مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی زاهدان واقع در تقاطع خیابان دانشگاه و جانبازان مراجعه یا با شماره تلفن 33413650 داخلی 107 تماس حاصل نمایند.

 

 

 


( ۱ )

نظر شما :