رییس جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهیدبهشتی:

مرکز درمان در منزل سالمندی «امداد» راه اندازی شد

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۹ کد : ۵۲۱۴ پژوهشی تاپ خبر
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، مرکز درمان در منزل سالمندی"امداد" با هدف ارایه خدمات درمانی عمومی و تخصصی به سالمندان توسط جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شد.
مرکز درمان در منزل سالمندی «امداد» راه اندازی شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا بهرامی رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه حفظ کرامت سالمندان اولویت اول در جهاد دانشگاهی برای راه اندازی مرکز درمان در منزل امداد" است، گفت: در همین راستا و برای رسیدگی جامع به مشکلات درمانی سالمندان، مرکز "پایش سالمندی" نیز با هدف ارایه کامل ترین خدمات تشخیصی و غربالگری در واحد جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شده است.

کاهش چشمگیر بار بیماری در نظام سلامت با فعالیت مراکز درمان در منزل

وی با اشاره به هرم جمعیتی کشور و بخصوص تهران در مواجهه با پدیده سالمندی، عنوان کرد: باید برای مواجهه با بحران سالمندی در سالهای آتی برنامه ریزی کنیم چراکه این جمعیت در حال رشد، نیازمند خدمات آموزشی و درمانی ویژه هستند.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر هزینه و بار بیماری در نظام سلامت با فعالیت مراکز درمان در منزل، عنوان کرد: مرکز درمان در منزل "امداد" جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی در منطقه شمال تهران افتتاح شده و با توجه به آمار 25 درصدی جمعیت سالمند حوزه شمیرانات، مطمئنا پتانسیل بالایی برای ارایه خدمات درمانی با کیفیت برای سالمندان عزیز وجود دارد.

دکتر بهرامی ارایه خدمات آموزشی با هدف ارتقای سطح سواد سلامت شهروندان را از دیگر برنامه های مرکز پایش خدمات سالمندی و مرکز "امداد" جهاد دانشگاهی عنوان کرد و افزود: خیلی وقت ها افراد و به خصوص سالمندان به خاطر حساسیت بیش از حد و عدم آگاهی کافی نسبت به اصول سلامتی دچار مشکلات درمانی عدیده ای می شوند. به عنوان نمونه اکثر سالمندان نسبت با افزایش قند خون خود حساسیت داشته و گاها اقدامات خودسرانه ای برای کاهش میزان آن انجام می دهند، در حالیکه افت قند خون در سالمندان بسیار خطرناک تر بوده و منجر به بروز مشکلات زیادی همچون آسیب مغزی بیمار می شود.

وی ادامه داد: بنابراین پکیج های آموزشی مختلفی در این رابطه تهیه شده که در اختیار شهروندان و سالمندان قرار خواهد گرفت.

بسته سلامتی جهاد دانشگاهی برای سالمندان

دکتر بهرامی با بیان اینکه با راه اندازی مرکز درمان در منزل سالمندی "امداد" خدمات پایش و درمانی در قالب یک پکیج در اختیار متقاضی قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: متقاضی ابتدا در مرکز پایش سلامت سالمندی پایش شده و بر اساس نتایج آن، پرونده سلامت برای سالمند تشکیل می شود تا از این پس ضمن پیشگیری از معضلاتی همچون تعدد مراجعه سالمند به مراکز درمانی و یا تداخلات دارویی، بهترین و با کیفیت ترین خدمات در منزل در اختیار بیمار قرار بگیرد.

جزییات و خدمات مرکز درمان در منزل "امداد"

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به سایر خدماتی که از طریق این مراکز در اختیار شهروندان قرار می گیرد، اظهار کرد: خدمات پزشکی عمومی و تخصصی به خصوص تخصص های ویژه سالمندان، خدمات پرستاری، فیزیوتراپی، کار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، خدمات نمونه گیری و آزمایشگاهی، دندانپزشکی، تغذیه، رادیولوژی، سونوگرافی، نوار قلب، فیزیو تراپی، ماساژ، کاردرمانی، تهیه دارو، خدمات آمبولانس و غیره جزو خدماتی است که در این مرکز ارایه خواهد شد.

دکتر بهرامی در خاتمه مهم ترین مسئله را حفظ  کرامت سالمندان و رضایتمندی بیمار دانست و گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات و دریافت خدمات می توانند با شماره 72103 تماس حاصل فرمایند.

 

 


( ۲ )

نظر شما :