افتتاح «پروژه آبیاری تحت فشار» در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۸ کد : ۵۲۱۳ پژوهشی
پروژه آبیاری تحت فشار مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با حضور مسوولان استانی افتتاح شد.
افتتاح «پروژه آبیاری تحت فشار» در جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، پروژه آبیاری تحت فشار مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان، امروز 16 بهمن، همزمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی، فرماندار خوسف و سایر مسئولان افتتاح شد.

این پروژه سطح زیر کشت به مساحت 2/10 هکتار را زیر پوشش قرار می‌دهد و هزینه آن یک میلیارد و 320 میلیون ریال از محل اعتبارات جهاددانشگاهی و تسهیلات اعطایی از طرف جهادکشاورزی استان برای سامانه‌های آبیاری تامین شده است.

این پروژه آبیاری تحت فشار برای آبیاری گیاهان دارویی و محصولات عناب، زرشک و زعفران که در این مجتمع کشت شده‌اند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نقش موثر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی در افزایش اشتغالزایی استان

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: فعالیت‌‌های اثربخش مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان در اشتغالزایی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

محمدرضا حسنی مقدم، در زمان افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، اظهار کرد: فعالیت‌های پژوهشی خوبی در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در حال انجام است.

وی با اشاره به اقلیم خشک خراسان جنوبی و قرار گرفتن استان در بیستمین سال خشکسالی، افزود: اقداماتی که سازگار با این شرایط آب و هوایی بوده و بتواند برای مردم اشتغال فراهم کند، بسیار ارزشمند است.

وی بیان کرد: مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی اقدامات بسیار خوبی که سازگار با اقلیم خراسان جنوبی است، در حال انجام است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار در این مجتمع، ادامه داد: اگر این پروژه تکمیل شود قطعا در بحث احیای بعضی از گیاهان دارویی که به دلیل خشکسالی در حال نابودی و انقراض هستند، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

حسنی مقدم با بیان اینکه فعالیت‌‌های اثربخش این مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان ، در اشتغالزایی تاثیر بسزایی خواهد داشت، افزود: با پژوهش‌های این مجتمع بر روی گیاهان دارویی، کشاورزان و روستاییان در تولید و کشت گیاهان دارویی سازگار با اقلیم استان، فعالیت کرده و اشتغالزایی ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم با کمک جهاد کشاورزی و دستگاه‌های اجرایی استان، تسهیلات مورد نیاز مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی فراهم شود، یادآور شد: امیدواریم با ارائه پیشنهاد تخصیص اعتبار به این مجتمع در کارگروه‌های استانی، تسهیلات مناسبی برای فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی اختصاص یابد.


نظر شما :