انعقاد قرارداد فروش محصولات دانش‌بنیان جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی و شرکت پاسارگاد

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۷ کد : ۵۲۰۲ پژوهشی
قرارداد فروش محصولات دانش بنیان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و شرکت فوژان کهربا نوین پاسارگاد منعقد شد
انعقاد قرارداد فروش محصولات دانش‌بنیان جهاددانشگاهی خراسان‌رضوی و شرکت پاسارگاد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حمیدرضا طیبی 14 بهمن، در آیین انعقاد قرارداد فروش محصولات دانش بنیان سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی شرکت فوژان کهربا نوین پاسارگاد اظهار کرد: توقع این است که جهاددانشگاهی این استان با توجه به تیم و مدیریت خوبی که دارد، به یکی از بهترین شعب جهاد دانشگاهی در کشور تبدیل شود.

 وی ادامه داد: در همین راستا کار در حوزه زیرساختی تر شروع شده تا این ماموریت‌ها با سرعت مناسب تری جلو رود.

 دکترطیبی با بیان اینکه کشور ما اگر بخواهد مشکلات را حل کند، چاره ای جز برخورداری اقتصاد دانش بنیان ندارد، گفت: این اقتصاد دانش بنیان بایستی متکی بر تولید ملی و تولید ملی نیز باید مبتنی بر علم و فناوری باشد تا قدرت خود را در برابر رقبا حفظ کند و بتواند وارد بازار خارجی شود.

 رییس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: ما نمی‌توانیم به شکل سنتی در بازار کار کنیم. برای حضور به روز در بازار نیز چیزی کم نداریم و نیروی انسانی توانمندی در کشور وجود دارد. نیاز ما تنها اراده و برنامه و پایداری بر آن است. از ابتدای تاسیس، هدف جهاد دانشگاهی نیز این بود که این ظرفیت های داخلی را بومی سازی کند.

وی اضافه کرد: سایر اقدامات جهاد نیز باید به سرعت شرکتی شده و در ظرفیت صنعتی پیش رود تا موجب ارائه خدمات خوب به جامعه گردد.

 دکترطیبی با اشاره به ظرفیت‌‌های موجود در جهاد دانشگاهی خراسان رضوی عنوان کرد: باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانش بنیان سازمان جهاد دانشگاهی در خراسان رضوی به دیگر استان‌ها برده شود و این شرایط در کشور فراهم است.

وی بیان کرد: استراتژی ما در جهاد دانشگاهی نیز این است که دنبال کارهای شاخص در هر واحد نباشیم. در واقع باید تعدادی از واحدها اقدامات شاخص کنند و دیگر واحدها، آن را در استان خود ارائه دهند. در این راستا ضروری است سرمایه‌گذاری روی چند واحد خوب صورت گیرد.

رییس جهاد دانشگاهی افزود: هم اکنون در حال تغییر این استراتژی هستیم و در این برنامه خراسان رضوی از استان‌های بزرگ و شاخص ما خواهد بود.

 دکتر طیبی در حاشیه این مراسم، از فعالیت‌های پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در حوزه‌های علوم و فناوری غذایی، سلول های بنیادی و پزشکی باز ساختی، بیوتکنولوژی، مواد نوین و گردشگری بازدید به عمل آورد.


نظر شما :