بازدید اعضای فراکسیون زنان مجلس از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۲۱:۱۵ کد : ۵۱۹۰ پژوهشی تاپ خبر
همزمان با برگزاری ویژه برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اعضاء فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی بازدید کردند.
بازدید اعضای فراکسیون زنان مجلس از پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در این جلسه که 14 بهمن ماه در پلی کلینیک فوق تخصصی مرکز تحقیقات سرطان پستان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی برگزار شد، نمایندگان فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی و مشاوران آنان از فعالیت های این پژوهشکده دیدن کردند و با نگاه ویژه به اهمیت موضوع سرطان، دیدگاه های مثبت خود را نسبت به حمایت از این مرکز در خصوص پیشگیری، آموزش عمومی و درمان مطرح کردند.

دکتر اولاد قباد رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت نقش سلامت زنان در جامعه و تبعات ناشی از ابتلای بانوان به سرطان پستان در خانواده و جامعه تصریح کرد: حمایت از زنان به عنوان محور اصلی خانواده و نقش مکمل مردان اهمیت بسزایی دارد که با توجه به شیوع سرطان پستان در بین بانوان اهتمام جدی به این موضوع در قالب آموزش و پیشگیری ضروری به نظر می رسد.

دکتر اولاد قباد توجه به آموزش های عمومی بخصوص از دوران دانش آموزی را از مهمترین موارد فرهنگ سازی در جامعه برشمرد و افزود: متاسفانه حجب و حیای دانش آموزان دختر و تسری آن به سنین بالاتر باعث شده بسیاری از زنان ما مشکلات خود را پنهان کرده و پیگیری درمانی در قبال آن انجام نمیدهند که این امر صدمات اجتماعی جبران ناپذیری را برای بانوان کشور در بردارد لذا اهمیت آموزش از مقطع دانش آموزی در حوزه سرطان پستان بسیار حایز اهمیت است و نقش پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی در این امر موثر خواهد بود.

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از اینکه سلامت زنان دغدغه پژوهشکده معتمد به شمار می آید قدردانی نموده و ابراز امیدواری کرد با حمایت های فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، بتوانیم این مرکز توانمند جهاددانشگاهی را در رسیدن به اهداف متعالی خود در زمینه سلامت بانوان کشور همراهی و حمایت کافی نماییم.

در ادامه دکتر آقاپور نماینده مردم شوشتر و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ، پیرو بازدید از فعالیت های پژوهشکده معتمد، حمایت این پژوهشکده در فراکسیون زنان و اقتصاد مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش بودجه، ارتباط با سایر ارگان های مرتبط و بهره مندی از خیرین سلامت را تاکید و تصدیق کرد.

 

جهاددانشگاهی نهادی است که مورد اعتماد دولت و محلس است

دکتر زرآبادی نماینده مردم قزوین و سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه با توجه به اهمیت نگاه ملی و استانی به موضوع سرطان پستان گفت: ظرفیت های لازم در جهت حمایت برای اطلاع رسانی آموزش و درمان در کشور موجود است لذا در بحث تدوین قوانین در مجلس، این فراکسیون حمایت لازم را انجام می دهد.

دکتر زرآبادی همچنین با ارزیابی اهمیت آموزش های حین ازدواج برای عموم و همچنین آموزش های دانش آموزی افزود: آموزش استان های کمتر توسعه یافته و محروم و غربالگری آنان که در برنامه های پژوهشکده معتمد به آن اشاره شد از موضوعات مهمی است که باید با نگاه ویژه و حمایت لازم به آنان پرداخته شود.

دکتر سیاوشی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید براینکه میزان عقلانیت یک جامعه در بودجه متبلور می شود؛ تاکید کرد: برای اینکه سمت و سوی برنامه ریزی بودجه کشور به سمت آموزش و پژوهش هدایت شود؛ نیازمند نگاه عقلانی در جامعه و مسوولان هستیم.

دکتر سعیدی نماینده مردم تهران نیز در این جلسه بر تلاش نمایندگان در حمایت و تخصیص بودجه برای فعالیت های کلان و ملی جهاددانشگاهی و پژوهشکده معتمد تاکید کرد.

گفتنی است،  دکتر مجیدزاده رییس پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی با ارایه گزارش مبسوطی از فعالیت های پژوهشکده معتمد و مشکلات موجود، برلزوم حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی جهت پیشگیری از افزایش آمار مبتلایان و تسهیل درمان بیماران درمند بخصوص ناتوان در جامعه تاکید کرد و با اشاره به بیانات ارزشمند رهبر انقلاب اسلامی که "مسئولین باید کاری کنند که دغدغه یک بیمار تنها درمان بیماریش باشد و نه مسائل پیرامون آن" ، افزود: پژوهشکده معتمد طی سال ها فعالیت خود توانسته است با ارائه بهترین فناوری های روز جهان توسط مجربترین متخصصان داخلی، درحد توان آلام دردمندان سرطان پستان در کشور را کاهش دهد و سالانه به بیش از 100 هزار بیمار مراجعه کننده خدمات درمانی در این حوزه را ارائه می کند و با توجه به اینکه این مهم را ماموریت و وظیفه ی اصلی خود قلمداد می کند؛ نیازمند حمایت و همکاری همه ی مسوولاندر این حوزه است.

دکتر جاوید مدیر کل دفتر تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی،در این جلسه گفت: توزیع بودجه نباید به سمتی برود که وزارت بهداشت ما را (جهاددانشگاهی) رقیب خود برشمرد لیکن بررسی بودجه های واریز شده جهت تجهیز مراکز و دانشگاه ها باید پس از پرداخت مورد ارزیابی کارشناسانه قرارگیرد تا از هدر رفت آن در کشور جلوگیری گردد.

فقیه زاده مدیر کل دفتر امور مجلس جهاددانشگاهی، نیز در پایان تاثیرگذارترین فراکسیون مجلس را فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

 


نظر شما :