راه‌اندازی مرکز کارآفرینی برای بهبودیافتگان از اعتیاد با کمک جهاددانشگاهی

۰۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۲ کد : ۵۰۰۴ تجاری سازی و اشتغال
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: در آینده نزدیک میخواهیم مرکز کارآفرینی را برای معتادان بهبود یافته از مواد مخدر راه اندازی کنیم که این مهم میطلبد از ظرفیت ها و پتانسیل جهاددانشگاهی کردستان استفاده کنیم.
راه‌اندازی مرکز کارآفرینی برای بهبودیافتگان از اعتیاد با کمک جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد کردستان، دکتر رحمان حریری در نشست با رییس جهاددانشگاهی کردستان ضمن قدردانی از تلاش های این نهاد علمی و پژوهشی در راستای توسعه استان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت و پتانسیل علمی که دارد، در راستای اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی با بیان این مهم که طرح نوین مشاغل خانگی جهاددانشگاهی زمینه ای مناسب برای کمک به بهبود یافتگان است، عنوان کرد: طرح مشاغل خانگی یکی از مهمترین راه حل ها برای کمک به معتادین بهبود یافته است که بر همین اساس این ستاد میتواند در این زمینه تسهیلات ویژه ای به پشتیبانان مشاغل خانگی ارائه بدهد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان گفت: حوزه پژوهش و مرکز مطالعات آسیب های اجتماعی  جهاددانشگاهی کردستان میتواند در رسیدن به اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نقش بسزایی ایفا کند.

حریری در ادامه با بیان اینکه تفاهم نامه ای مابین این دو اداره منعقد می گردد، افزود: از جهاددانشگاهی می خواهیم که با توجه به توان و قدرت علمی که دارد، در زمینه آموزش،پژوهشی، افکار سنجی و تربیت معلم در حوزه پیشگیری این شورا را کمک کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کاهش اعتیاد باعث آسیب اجتماعی کمتری می شود، یادآور شد: در آینده نزدیک میخواهیم مرکز کارآفرینی را برای معتادین بهبود یافته راه اندازی کنیم که این مهم میطلبد از ظرفیت ها و پتانسیل جهاددانشگاهی کردستان استفاده کنیم.

گفتنی است، در این نشست معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان نیز حضور داشت.

 

 

 


نظر شما :