مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل:

همکاری با جهاددانشگاهی توسعه استان را در پیش خواهد داشت

۱۹ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۰ کد : ۴۵۷۰ عمومی
مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: تعاملات و ارتباط نزدیک دستگاه‌های اجرایی با مراکز و نهادهای علمی پژوهشی همچون جهاددانشگاهی، توسعه استان را در پیش خواهد داشت.
همکاری با جهاددانشگاهی توسعه استان را در پیش خواهد داشت

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، بهروز محبی چهارشنبه 19 دی ماه در نشست هم‌اندیشی با معاونان و مدیران جهاددانشگاهی استان اردبیل با بیان این مطلب افزود: با انعقاد تفاهم‌نامه و گسترش همکاری بین شهرداری اردبیل و جهاددانشگاهی می‌توان فعالیت‌های علمی و پژوهشی استان را تقویت کرد.

وی با بیان اینکه با همکاری و بهره‌مندی از پتانسیل‌های آموزشی جهاددانشگاهی استان اردبیل دوره‌های آموزشی لازم برای توانمندسازی کارشناسان حوزه فضای سبز برگزار می‌شود ادامه داد: این نهاد تجارب خوبی برای انجام دوره‌های آموزشی و طرح‌های علمی و تحقیقاتی دارد  به همین خاطر باید در عملیاتی کردن این فعالیت‌ها و تکمیل زیرساخت‌های لازم ارتباط شهرداری اردبیل و جهاددانشگاهی بیشتر شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل با بیان اینکه این نهاد می‌تواند در ایجاد و راه‌اندازی پارک گیاهان دارویی استان این سازمان را یاری کند، اظهار کرد: با توجه به اولویت‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل برای انجام طرح‌ها پژوهشی، طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی به منظور تحقق اهداف مورد نظر به جهاددانشگاهی اردبیل ارائه خواهد شد.

در این نشست مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به رویکرد‌های پژوهشی جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه سلامت باروری، کشاورزی، گردشگری سلامت خاطرنشان کرد: این مرکز در حوزه کشاورزی بر روی گیاهان دارویی بومی استان، در حوزه پزشکی در زمینه سلامت و بهداشت باروری و در حوزه گردشگری، با توجه به تأکیدات استاندار اردبیل، در زمینه گردشگری سلامت فعالیت می‌کند.

جواد فرخی با اشاره به این‌که اجرای بهینه برنامه‌های استانی توسط این نهاد، نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت، یادآور شد: این نهاد انقلابی در بطن دانشگاه به دنبال انجام ماموریت‌ها، رفع خلاء‌ و نیازهای دستگاه‌های اجرایی استان است و تاکنون با عملکرد موثر خود توانسته اعتماد مسوولان را نسبت به خود جلب کند.

وی از آمادگی جهاددانشگاهی برای تغییر پوشش گیاهی زمین‌های اطراف دریاچه شورابیل  و حرکت به سمت کشت گیاهان با نیاز آبی کم خبر داد و خاطرنشان کرد: این نهاد با اجرای برنامه‌های توسعه‌ای در حوزه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و تجاری‌سازی فناوری می‌تواند با سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل همکاری و نسبت به پیشبرد اهداف و عملیاتی کردن طرح های تحقیقاتی اقدام کند.

مدیر اجرایی معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی استان اردبیل اضافه کرد: فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل در حورزه سلامت باروری در استان بسیار موثر بوده و تاکنون درمان بیش از یک هزار زوج این مرکز با موفقیت همراه بوده است.

 فرخی به همکاری در جهت اجرا و عملیاتی کردن هر گونه طرح های تحقیقاتی و پژوهشی شهرداری اردبیل اشاره و تصریح کرد: فعالیت‌های این معاونت، با برنامه‌ریزی، اولویت بندی و با تکیه بر توان‌های بومی در جهت رفع مشکلات عملیاتی می گردد.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل در ادامه با اشاره به فعالیت و ظرفیت‌های خبرگزاری‌های دانشجویان ایران (ایسنا) و بین المللی قرآن(ایکنا) در امر اطلاع‌رسانی خاطرنشان کرد: مرکز افکارسنجی(ایسپا) در اجرای موفق طرح‌های استانی، اعتماد مسئولان را نسبت به این نهاد انقلابی فراهم کرده است.

مریم خروشی تصریح کرد: جهاددانشگاهی با استفاده از توانمندی رسانه‌ای و مراکز دانشجویی خود می‌تواند برنامه های فرهنگی، نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی برای مخاطبان برگزار کند.

در ادامه مدیر مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاددانشگاهی اردبیل افزود: هدف جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه آموزشی احصاء نیازهای جامعه و دستگاه‌های اجرایی است که به این منظور با برنامه‌ریزی و نیازسنجی لازم، دوره‌های آموزشی مهارت محور و اشتغال‌زا در مراکز آموزشی این نهاد برگزار می‌شود.

بهرنگ کوهی اضافه کرد: دوره‌های آموزشی این نهاد بر اساس نیاز دستگاه‌های اجرایی و افراد جامعه به آموزش‌های تخصصی ، کاربردی و توانمند سازی نیروی‌های انسانی تدوین و ارائه می شود.


نظر شما :