سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری اردبیل:

جهاددانشگاهی، نهاد علمی و پژوهشی شناخته شده در کشور است

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۳ کد : ۴۵۳۱ عمومی
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری اردبیل گفت: جهاددانشگاهی، نهاد علمی و پژوهشی مطرح و شناخته شده در کشور است.
جهاددانشگاهی، نهاد علمی و پژوهشی شناخته شده در کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، شهریار شیری آراسته دوشنبه 17 دی ماه در نشست با رییس جهاددانشگاهی اردبیل با بیان این مطلب افزود: این نهاد انقلابی فعالیت‌های اثربخشی را به منظور توسعه بخش‌ها مختلف به جامعه ارایه کرده است.

وی با بیان اینکه عملکرد پژوهشی در هر جامعه با میزان توسعه یافتگی آن رابطه مستقیمی دارد، اظهار کرد: عملکرد جهاددانشگاهی در کشور و استان نشان دهنده برنامه‌ریزی منسجم آن به جهت تقویت فعالیت‌های علمی و پژوهشی است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری اردبیل از آمادگی استانداری اردبیل برای حمایت از فعالیت‌های جهاددانشگاهی اردبیل خبر داد و بیان‌کرد: فعالیت‌های پژوهشی هر استان باید بر اساس نیازها و خلاءهای مردم و دستگاه‌های اجرایی آن منطقه برنامه‌ریزی و مورد توجه قرار گیرد.

شیری آراسته یادآور شد: جهاددانشگاهی با راه‌اندازی  مرکز درمان ناباروری ساختار و بستر‌ خوبی برای توسعه حوزه گردشگری سلامت فراهم کرده و این مرکز توانسته است در رفع نیازهای استان و کشورهای همجوار گام مثبتی بردارد.

در این نشست رییس جهاددانشگاهی اردبیل تصریح کرد: در راستای توسعه توریسم سلامت در استان، جهاددانشگاهی اردبیل به دنبال ایجاد مجتمع درمانی  Health Tourismبا رعایت استانداردهای مناسب جهت بومی‌سازی دانش فنی این نهاد در استان است.

مهران اوچی اردبیلی شیوع سرطان از جمله سرطان گوارش در استان را از جمله دغدغه مهم مسوولان عنوان و تصریح کرد: جهاددانشگاهی با همکاری پژوهشگاه‌های رویان و ابن‌سینا وابسته به این نهاد به دنبال ایجاد فضای استاندارد و مناسب جهت ارئه خدمات درمان ناباوری، سلول درمانی و سرطان در استان است.

عضو هیأت علمی جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت بخش کشاورزی به ویژه حوزه گیاهان دارویی، جهاددانشگاهی اردبیل به دنبال استفاده از ظرفیت‌های گیاهان اندومیک و بومی استان اردبیل از جمله گیاه کبر، علف مار و قره‌قات جهت کشت، توسعه تا فرآوری است.

اوچی اردبیلی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی اردبیل با توجه به ظرفیت‌ها و نیازسنجی خلاءهای استان، خدمات و فعالیت های خود را توسعه می بخشد، یادآورشد: با توجه به این امر در سال‌های اخیر این نهاد اقدام به برگزاری دوره‌های مورد نیاز و مهارت محور در مراکز آموزشی تخصصی خود کرده است.

وی اضافه کرد: بر اساس ارزیابی های انجام گرفته، نتایج دوره‌های آموزشی جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه توانمندسازی و ایجاد اشتغال بسیار مناسب و قابل قبول است و در حال حاضر این نهاد در حال ارزیابی میزان اشتغال‌زایی دوره‌های آموزشی مراکز آموزشی خود در سطح استان است.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل با اشاره به اهمیت استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های صعب العلاج اظهارکرد: جهاددانشگاهی استان در حوزه سلامت علاوه بر درمان ناباروری نسبت به جمع آوری و ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف نوزاد اقدام می‌کند.

اوچی اردبیلی افزود: در حال حاضر جهاددانشگاهی اردبیل در راستای توسعه گردشگری استان، طرح مطالعاتی و تحقیقاتی ساماندهی تدوین دستورالعمل مدیریت و بهره‌برداری از آب‌های گرم و معدنی سرعین را به کارفرمایی شرکت آب منطقه ای و ایجاد و راه اندازی مجتمع دسلامت استان را در دست انجام دارد.


نظر شما :