استاندار پیشنهاد داد:

تشکیل کارگروهی بین استانداری و جهادانشگاهی برای شناسایی ظرفیت های جدید استان گلستان

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۷ کد : ۴۴۴ عمومی تاپ خبر
استاندار گلستان در دیدار با دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی پیشنهاد کرد تا کارگروهی بین استانداری و جهادانشگاهی برای شناسایی ظرفیت های جدید استان تشکیل شود و تفاهم نامه جدیدی به امضا برسد.
تشکیل کارگروهی بین استانداری و جهادانشگاهی برای شناسایی ظرفیت های جدید استان گلستان

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان گلستان، دکتر سید مناف هاشمی اظهار کرد : استان گلستان می تواند یکی از مراکز بزرگ جهاددانشگاهی در سطح کشور باشد، زیرا این استان از ظرفیت های بسیار بزرگ و خوب اقلیمی و تنوع اقوام برخوردار است.

استاندار گلستان گفت : دو سوم مساحت این استان را دشت تشکیل می دهد که از آنها می توان در بخش های کشاورزی، صنعتی و تولید انرژی استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت پژوهش کاربردی، تصریح کرد: ما در استان نتوانستیم ظرفیت جهاددانشگاهی و امر پژوهش را به خوبی تبیین کنیم و از آن بهره ببریم.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: کشور چین در تولید برنج از روش هایی استفاده می کند که استفاده از آب را به حداقل رسانده است. ما نیز با توجه به کمبود آبی که داریم باید پژوهشهایی را انجام دهیم تا این چنین اقداماتی را در استان انجام دهیم.

وی با اشاره به ارزش غذایی بالای گندم تولیدی در گلستان، تصریح کرد: با توجه به شرایطی که در استان داریم امسال پیش بینی می کنیم رتبه نخست تولید گندم کشور را بدست آوریم. با تلاش حوزه های علمی و دانشگاهی می توان تولید گندم در استان را دو برابر کرد.

دکترهاشمی به تولید ید اشاره کرد و افزود: تنها نقطه کشور که در آن ید تولید می شود، گلستان است. این بخش درآمدزایی و اشتغال زیادی را می تواند برای استان و کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: در این بخش موانع زیست محیطی و آبی وجود دارد که این مسائل را می توان با روش های علمی اصلاح کرد. جهاددانشگاهی در این زمینه نیز می تواند گام بردارد و کارهای پژوهشی لازم را در این زمینه انجام دهد

 در پایان استاندار گلستان در این نشست پیشنهاد کرد تا کارگروهی بین استانداری و جهادانشگاهی برای شناسایی ظرفیت های جدید استان تشکیل شود و تفاهم نامه جدیدی به امضا برسد.

.


نظر شما :