دکتر طیبی در دیدار با استاندار گلستان :

جهاددانشگاهی پژوهش را به فناوری تبدیل و سپس فناوری را به جامعه ارایه می کند

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۲ کد : ۴۴۱ عمومی تاپ خبر
جهاددانشگاهی پژوهش را به فناوری تبدیل و سپس فناوری را به جامعه ارایه می کند

 

رییس جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی برای ورود به بخش های مختلف ابتدا پژوهشی بسیار قوی انجام می دهد و پژوهش را تبدیل به فناوری می کند و در ادامه فناوری را به جامعه ارائه می کند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی گلستان، دکتر حمیدرضا طیبی در دیدار با استاندار گلستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی در پیشرفت علم و فناوری که نقش موثری در پیشرفت کشور دارد، اقدامات موثر و بزرگی انجام داد

وی با اشاره به اهمیت سلول درمانی و بازسازی بافت های فرسوده بدن، افزود: روز گذشته اولین کارخانه تولید سلول انسانی و محصولات سلولی را با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و دکتر هاشمی، وزیر بهداشت افتتاح شد. این کارخانه با سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دانش فنی پژوهشکده رویان وابسته به جهاد دانشگاهی فعالیت خود را آغاز کرد.

رییس جهاددانشگاهی تصریح کرد: یکی از روش های خوب تکثیر حیوانات مرغوب شبیه سازی است که این دانش در جهادانشگاهی دنبال شد. پژوهشگاه رویان دام های سبک را به روش شبیه سازی تکثیر می کند.

دکترطیبی با اشاره به اقدامات در درمان ناباروری، گفت: جهاددانشگاهی دو مرکز بزرگ درمانی رویان و ابن سینا را در تهران و 5 مرکز را در شهرستان ها دارد که ریت درمان در آنها 40 درصد است.

رییس جهاددانشگاهی با اشاره به راه اندازی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران توسط این نهاد، تصریح کرد: بسیاری از ذخایر ژنتیکی کشور که در خارج نگهداری می شد را به کشور بازگرداندیم و در این مرکز نگهداری می کنیم.

دکترطیبی به ایجاد پژوهشکده گیاهان دارویی اشاره و خاطرنشان کرد: کار این مرکز بومی سازی گیاهان دارویی و در ادامه تکثیر آن به روش علمی است.

وی به فعالیت های فنی و مهندسی جهاددانشگاهی نیز اشاره کرد و افزود: فرستنده های fm و mw را تا 1000 وات تولید می کنیم. بیش از 95 درصد پوشش صدای رادیو کشور توسط فرستنده های جهادانشگاهی صورت می گیرد.

رییس جهاددانشگاهی بیان کرد: واحد جهاددانشگاهی استان گلستان در سال 88 تاسیس شد. در بدو تاسیس آمادگی خود را برای همکاری در بخش های کشاورزی، گیاهان دارویی، ماهیان خاویاری، تولید بذرهای هیبریدی و کلزا، انرژی خورشیدی و غیره اعلام کردیم.

دکترطیبی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 7500 نفر در جهاددانشگاهی مشغول به فعالیت هستند، گفت: در سطح کشور 43 واحد جهاددانشگاهی داریم.

وی خاطرنشان کرد: سه پژوهشگاه رویان، علوم انسانی و اجتماعی و فناوری نوین پزشکی ابن سینا و همچنین 19 پژوهشکده مستقل جهاددانشگاهی را در سطح کشور داریم.


نظر شما :