به همت جهاددانشگاهی استان زنجان؛

چهارمین جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر دانشگاه‌های استان زنجان برگزار می شود

۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۲ کد : ۴۳۸۹ پژوهشی
به همت جهاددانشگاهی استان زنجان چهارمین جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر دانشگاه‌های استان زنجان برگزار می شود.
چهارمین جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر دانشگاه‌های استان زنجان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان ، باشگاه علمی و فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی و بنیاد ملی نخبگان استان در نظر دارد با برگزاری «چهارمین جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر دانشگاه‌های استان زنجان»، ضمن ارج نهادن به فعالیت‌های دانشجویان محقق و کمک به نهادینه شدن هرچه بیشتر موضوع پژوهش در جامعه دانشگاهی، زمینه‌های لازم را برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشجویان به‌ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم آورد.

تمرکز کامل برنامه‌های هفته پژوهش بر ‌روی فعالیت‌های اعضای هیأت علمی و پژوهشگران حرفه‌ای، موجب می‌شود تا بخشی از اهداف این برنامه ملی نظیر فرهنگ‌سازی و ایجاد مشوق‌های لازم و ... به‌طور کامل محقق نشود؛ از اینرو اعتقاد داریم این برنامه‌ها باید به کل جامعه دانشگاهی تسری یابد.

مفهوم رقابت در عرصه دانشجویی، شاید بارزتر و روشن‌تر از هر قشر دیگری باشد و با ایجاد فرصت رقابت دانشجویی در عرصه پژوهش و فن‌آوری، می‌توان به ایجاد فضای پرنشاط و سالم و علمی در دانشگاه‌ها کمک کرد.

فرهنگ‌سازی در جهت حرکت همه اجزای مجموعه دانشگاهی در راستای توسعه علمی، ایجاد مشوق‌های لازم و تقویت انگیزه در میان دانشجویان پژوهش‌گر و فن‌آور استان.، کمک به ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در سطح جامعه و ارتقاء منزلت و جایگاه پژوهش در استان، بسترسازی برای حمایت از طرح‌های علمی، پژوهشی و فناوری دانشجویان و تجاری‌سازی آن‌ها و معرفی استعدادهای دانشجویی برتر و زمینه‌سازی برای ارتباط صنعت و پژوهشگران دانشجو در راستای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی کوچک از اهداف اصلی برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

گفتنی است، در این دوره از جشنواره دانشجویان پژوهشگر برتر (شامل دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری) و نیز دانشجویان مقطع کارشناسی دارای فعالیت فناورانه شاخص (اختراع، ابتکار، نوآوری و غیره) می‌توانند آثار پژوهشی خود را به دبیرخانه ارسال کرده و یا با مراجعه به سایت http://isrun.ir در این جشنواره ثبت‌نام کنند.


نظر شما :