آغاز به کار سه مرکز جدید حوزه اشتغال در جهاددانشگاهی زنجان

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۱ کد : ۴۰۷ تجاری سازی و اشتغال تاپ خبر
سه مرکز جدید جهاددانشگاهی استان زنجان در حوزه اشتغال با حضور معاون وزیر ورزش و جوانان، معاون جهاددانشگاهی، استاندار زنجان و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.
آغاز به کار سه مرکز جدید حوزه اشتغال در جهاددانشگاهی زنجان

 

  به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان ، در آیین آغاز به کار این مراکز که شامل برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و نیز مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی زنجان بود، استاندار زنجان گفت: در تدوین برنامه برای اوقات فراغت جوانان، راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان زنجان، همچنین راه‌اندازی مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی توسط جهاددانشگاهی زنجان، اقدامی بسیار اساسی بود و جوانان باید حداکثر استفاده را از این فرصت ببرند.

 اسدالله درویش‌امیری تاکید کرد: خوشبختانه قشر جوان از این نوع برنامه‌ها استقبال می‌کنند و دستگاه‌های متولی امور جوانان باید برای غنی‌سازی اوقات فراغت این قشر طی فصل تابستان و برای اینکه جوانان از آموزش در رشته‌های مختلف برخوردار شوند، از ظرفیت‌های موجود در جهاددانشگاهی استان بهره بگیرند.

 معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز با تاکید بر اینکه مشکل اصلی جوانان، اشتغال است، خواستار آموزش ملی در مرکز صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی استان زنجان شد و گفت: دوره آموزشی برای مربی‌گری برای جوانان مستعد سراسر کشور در نظر گرفته شود تا این مربیان، سفیران آموزشی در سراسر کشور باشند.

محمدمهدی تندگویان خاطرنشان کرد: امسال وزارت ورزش و جوانان از سرفصل اعتباراتی که داشت 350 میلیون تومان پرداخت کرده ولی یک توافق بلندمدت با جهاددانشگاهی وجود دارد و این آمادگی را داریم که از اعتبارات سالیانه نیز برای این توافق در نظر بگیریم تا این مدل در سطح کشوری اجرا شود.

 رییس جهاددانشگاهی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه باید از موازی‌کاری اجتناب کرده و در راستای ایجاد اشتغال برای جوانان که لازمه آن حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان است، حرکت کنیم، افزود: از آنجایی که مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق برای اولین‌بار در کشور در استان راه‌اندازی می‌شود، امیدواریم چنین مراکزی در کشور گسترش یابد.

 مهدی عباسی با یادآوری اینکه یکی از مراکز افتتاح شده جهاددانشگاهی زنجان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق است، خاطرنشان کرد: اقتصاد خلاق یک مفهوم در حال تکامل مبتنی بر دارایی‌های خلاق است که می‌تواند موجب رشد و توسعه اقتصادی شود و تولید درآمد کند که به چهار دسته محصولات مبتنی بر آفرینش‌های کارکردی، محصولات هنری، محصولات رسانه‌ای و محصولات میراث‌فرهنگی و گردشگری تقسیم می‌شود.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز به‌عنوان یکی دیگر از سخنرانان این مراسم، افزود: خوشبختانه با همکاری وزارت ورزش و جوانان و اهتمام جهاد‌دانشگاهی زنجان و اداره‌کل ورزش و جوانان استان، طرح شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان به بهره‌برداری می‌رسد و زمینه‌ای را فراهم می‌کند که سالانه صدها نفر از جوانان استان در این طرح حضور یابند.

 علی خلیلی یادآور شد: کشورهایی که بخش قابل توجهی از علم و دانش را به خود اختصاص داده‌اند، توسعه یافته و از توان سیاسی و اقتصادی بالایی برخوردارند. اقتصاد جهان بر پایه نوآوری استوار است و باید بستر لازم را برای کسانی که علم و دانش را به صنعت تبدیل می‌کنند، فراهم کنیم.

 گفتنی است، در پایان این مراسم، مراکز جهاددانشگاهی زنجان در حوزه اشتغال افتتاح و آغاز به کار کرد.

 

 

 


نظر شما :