به همت جهاددانشگاهی اردبیل؛

دوره آموزشی کارآفرینی «مستعدان اشتغال» در استان برگزار شد

۱۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۰ کد : ۳۶۵۲ تجاری سازی و اشتغال
به منظور آشنایی افراد با اصول راه‌اندازی کسب وکار موفق و ارتقاء سطح مهارت شغلی، دوره آموزشی کارآفرینی «مستعدان اشتغال» ویژه بانوان، روز سه‌شنبه ۱۳ آذرماه در کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه ۲ استان برگزار شد.
دوره آموزشی کارآفرینی «مستعدان اشتغال» در استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، مدیر مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت شماره 1 جهاددانشگاهی استان اردبیل در آغاز این دوره گفت: دوره آموزشی مذکور با مشارکت جهاددانشگاهی اردبیل و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان به مدت 15 ساعت و با شرکت بیش از 80 نفر برگزار خواهد شد.

میثم محمدی اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره آگاهی افراد از راه‌اندازی فرصت شغلی جدید، خودآگاهی، شناخت استعدادها، ترغیب کارجویان به خوداشتغالی، عملی نمودن ایده‌های کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار در زندگی است.

مدرس کارآفرینی مراکز آموزشی استان اردبیل هم در این دوره با بیان اینکه کارآفرینی به معنای بهره‌گیری از فرصت‌های فراموش شده است، تصریح کرد: با شناخت وکشف استعداد و علایق و ایجاد مهارت در خود می‌توانیم مسیرهای کارآفرینی را برای خود هموار کنیم.

شاهرخ شهابی با اشاره به اینکه فرهنگ انجام کار گروهی در استان‌ها به ویژه استان اردبیل باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: با کارگروهی می‌توان فرصت‌ها را شناسایی و با استفاده از همکاری و اشتراک‌گذاری ایده‌ها در امر کارآفرینی موفق عمل کرد.

وی ادامه داد: اشتراک تجربیات، ایجاد اعتماد به عنوان یک سرمایه عظیم اجتماعی، افزایش توانایی حل مسئله و بالا بردن قدرت ریسک‌پذیری از مزایای کار تیمی است که باید در کارآفرینی مورد توجه قرار گیرد.

شهابی بانوان را سنگربان خانواده و تاثیرگذار در تربیت فرزندان کارآفرین خواند و اظهارکرد: باید از زمان کودکی فرهنگ کارآفرینی در فرزندان رشد یابد تا نه تنها موجب پیشرفت خود و خانواده بلکه منجر به توسعه جامعه شود.

وی با بیان اینکه تنها تولید محصول کافی نیست بلکه شناسایی بازار عرضه و مشتری نیز لازم است، گفت: متفاوت عمل کردن، شناسایی و تشخیص فرصت و محصولات مورد نیاز بازار، هدف‌گذاری، شبکه‌سازی، ایجاد سرمایه، خطرپذیری، قدرت تحمل مشکلات و خلاقیت در عمل را از ویژگی‌های منحصر به فرد کارآفرینان است.


نظر شما :