رییس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی مطرح کرد:

خودباوری و خودشناسی، اندیشه و ایده راهبردی امام راحل

۰۹ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۷ کد : ۳۵۴۶ فرهنگی تاپ خبر
رییس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی گفت: خودباوری و خودشناسی اندیشه و ایده راهبردی امام راحل بود .
خودباوری و خودشناسی، اندیشه و ایده راهبردی امام راحل

 

 ‌به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان،‌ سید محمد هاشمی تروجنی ۷ آذرماه در نشست تخصصی اردوهای منطقه‌ای طریق جاوید که به میزبانی جهاددانشگاهی و با حضور اساتید و دانشجویان در چابهار در حال برگزاری است، اظهار داشت: جامعه ما از خلا شناختی رنج می‌برد و این درحالی است که بنیان‌گذار نظام ما بر خودشناسی تاکید ویژه داشت تا جایی که آن‌را اندیشه راهبردی خود کرده بود .

 وی ادامه داد: درحال حاضر 5 میلیون دانشجو در کشور داریم اما به‌خاطر عدم خودشناسی و خودباوری این دانشجویان ایده و حرفی جدیدی ندارند؛ امام راه‌حل همیشه ازابزارشدن اهداف واهمه داشت ولی متاسفانه امروز هدف ما ابزار شده‌است؛ گرفتن مدرک، ادامه تا دکترا بعد هم یک زندگی ساده، این‌ها هدف نیست، ابزار است‌.

 رئیس مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاد دانشگاهی بابیان اینکه امام راحل هدف را روح و خود انسان و ارتقای آن‌ها می‌دید، تصریح کرد: ابزار شدن اهداف به‌خاطر عدم خوباوری و خوشناختی است؛ تمام تلاش دانشجویان باید این باشد که از ناامید شدن دوری کنند؛ هیچ‌کس حق ندارد به‌خاطر مشکلات ناامید شود چراکه مشکلات گامی برای بیداری انسان‌هاست و تمام برترین‌های جهان در همه زمینه‌ها زندگی بدون مشکل را زندگی بدون ارزش می‌دانند و مشکلات را واسطه‌ی برای ورزیده شدن خود کرده‌اند.

 وی گفت: دانشجویان برای اینکه به خودباوری و خوشناسی برسند بهتر است شروع کنند و مسیر تاریخی انسان را مطالعه کنند و ببینند چرا یک دوره تاریخی شکوفایی تاریخ، هنر و احساس را داریم و در دوره‌ی دیگر این شکوفایی ناگهان تغییر می‌کند و سیرنزولی می‌گیرد. تروجنی بیان کرد: نباید منتظر فکر و کار بود و باید فکر و کار را خود ایجاد کرد؛ امام راه‌حل همیشه بر ایده و ایجاد کار و فکر تاکید داشت و دلیل عدم تولید این دو مولفه زندگی و حرکت به سمت جامعه پیشرفته و پایدار را ناامیدی جامعه می‌دانست.


نظر شما :