سیزدهمین اردوی فرهنگی ـ دانشجویی طریق جاوید در چابهار آغاز به کار کرد

۰۷ آذر ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵ کد : ۳۵۲۱ فرهنگی
آیین افتتاحیه سیزدهمین اردوی فرهنگی ـ دانشجویی «طریق جاوید» به همت مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی و همکاری جهاددانشگاهی سیستان‌وبلوچستان در چابهار برگزار شد.
سیزدهمین اردوی فرهنگی ـ دانشجویی طریق جاوید در چابهار آغاز به کار کرد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان‌وبلوچستان، در آیین افتتاحیه این اردو که با حضور اساتید و دانشجویان برگزار شد، دکتر تاجری رییس جهاددانشگاهی سیستان‌وبلوچستان ضمن تشریح فعالیت‌های جهاددانشگاهی در استان و تقدیر از حامیان و همراهان این برنامه به تبیین اندیشه‌های آسمانی و والای حضرت امام پرداخت.
وی از بنیان‌گذار انقلاب اسلامی به‌عنوان رهبری یاد کرد که شخصیتش در مکتب فقه و فقاهت شکل‌گرفته و از او فقیهی فرزانه، عارفی آگاه، فیلسوفی شجاع، ادیبی عمیق، مفسری بینا و سیاست‌مداری دانا ساخته که کلامی جذاب و تفکری پویا داشت.
دکتر تاجری بیان کرد: هدف از برگزاری همایش طریق جاوید در چابهار، ترویج و تبیین اندیشه‌های آسمانی حضرت امام به نسل جوان دانشجو و جلوگیری از گسست فکری دانشجویان و ایجاد پیوند فکری دانشجویان با آرمان‌ها و آموزه‌های فکری حضرت امام دانست.
در این آیین علمی و فرهنگی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی امام‌جمعه چابهار، مهندس بامری معاون استاندار سیستان‌وبلوچستان و مولوی بزرگ‌زاده امام‌جمعه موقت اهل سنت چابهار به تبیین اندیشه‌های وحدت‌آفرین حضرت امام(ره) پرداختند و در ادامه دکتر حلاج‌زاده رییس مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور به زمینه‌های همکاری این مرکز با جهاددانشگاهی اشاره کرد.
گفتنی است، این اردو به همت مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت‌فقیه و انقلاب اسلامی و با همکاری جهاددانشگاهی واحد سیستان‌وبلوچستان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد چابهار، دانشگاه علمی کاربردی چابهار و دانشگاه پیام نور با حضور دانشجویان دانشگاه‌ها و با حمایت ارگان‌های عمومی و خصوصی منطقه آزاد چابهار به مدت سه روز برگزار می‌شود.
این اردو از 6 تا 8 آذرماه ادامه دارد و کارگاه‌های آموزشی جهت آشنایی حدود 150 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های منطقه با اندیشه، افکار و سیره شخصیتی امام(ره) برگزار می‌شود.


نظر شما :