امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد جهاددانشگاهی و مرکز خدمات کارآفرینی و شتاب‌هنده تیک آپ

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۸ کد : ۲۹۹۰ تجاری سازی و اشتغال
تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان و مرکز مشاوره، اطلاع رسانی، خدمات کارآفرینی و شتاب‌هنده تیک آپ منعقد شد.
امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد جهاددانشگاهی و مرکز خدمات کارآفرینی و شتاب‌هنده تیک آپ

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مهران اوچی اردبیلی با بان این مطلب در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان و مرکز مشاوره، اطلاع رسانی، خدمات کارآفرینی و شتاب‌هنده تیک آپ افزود: برگزاری رویدادهای کارآفرینی باید هدفمند باشد تا بتواند در توسعه فناوری استان موثر باشد.
وی اضافه کرد: رویدادهای کارآفرینی باید در شان استان و مطابق با استانداردهای لازم برگزار شود و در پایان راهکارهای مناسب و گره‌گشایی برای گروه‌های شرکت کننده و ایده‌پردازان ارایه نماید.
رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل به ظرفیت‌های این نهاد در زمینه آموزشی و پژوهشی اشاره و بیان کرد: آمادگی داریم از این ظرفیت‌ها برای کمک به مراکز فعالی چون مرکز مشاوره، اطلاع رسانی، خدمات کارآفرینی و شتاب‌هنده تیک آپ برای برگزاری فعالیت‌های کارآفرین و مهارت محور استفاده کنیم.
اوچی اردبیلی با بیان این که ورودی دانشگاه‌های استان باید مکمل فعالیت‌های مراکز رشد استان باشد، اضافه کرد: برای توسعه فناوری استان باید پارک علم و فناوری و مراکز رشد استان تقویت شوند تا بتوانند فضای مناسبی برای تبدیل ایده پژوهشگران به ثروت ایجاد کنند. 
وی به استقرار 15 واحد فناور در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل اشاره کرد و گفت: برای تسهیل انجام تحقیقات مورد نیاز، آزمایشگاه کشت بافت و عصاره‌گیری گیاهان دارویی در این مرکز راه‌اندازی شده و آماده ارایه خدمات آزمایشگاهی به فعالان این عرصه است. 
در این جلسه مدیرعامل مرکز مشاوره، اطلاع رسانی، خدمات کارآفرینی و شتابدهنده تیک آپ، امضای تفاهم‌نامه همکاری با جهاددانشگاهی را فرصت مغتنمی برای انجام فعالیت‌های جدید در استان عنوان و تصریح کرد: با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی، استارتاپ «نشاط اجتماعی» در آذرماه سال جاری، به همت این مرکز و با مشارکت استانداری و جهاددانشگاهی استان در اردبیل برگزار می‌شود.
مسعود کوهی، جهاددانشگاهی را یکی از موسسات پژوهشی مادر در سطح کشور و استان اعلام و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم از شرکت‌کنندگان استارت آپ‌های استان که ایده‌های کاربردی دارند حمایت‌های لازم را انجام دهیم و امکان استفاده آنان از تسهیلات مناسب را فراهم کنیم.
وی افزود: راه‌اندازی مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی توسط جهاددانشگاهی استان اردبیل کاری ارزشمند است چرا که وجود این مرکز در ساماندهی محققان این حوزه نقش به سزایی ایفا و بستر مناسبی برای به فعلیت رساندن ایده‌های آنان‌ ایجاد کرده است.
گفتنی است، برگزاری رویدادهای کارآفرینی و استارتاپ با محوریت توسعه فضای کسب و کارهای نوپا، بررسی میزان نیاز استان به فناوری های نوین، اجرای پروژه های تحقیقاتی- کاربردی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت، استفاده از محتوای تولید شده در خصوص کسب و کارهای نوپا و استارتاپ‌ها و اجرای مشاوره‌های فنی، علمی و مهارتی برای دانشجویان از مفاد تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان و مرکز مشاوره، اطلاع رسانی، خدمات کارآفرینی و شتاب‌هنده تیک آپ است.
 


نظر شما :