انتشار کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری»

۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۸ کد : ۲۹۸۸ فرهنگی
کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری» نوشته نوید پاک‌نژاد توسط انتشارات جهاددانشگاهی قزوین منتشر شد.
انتشار کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری»

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان قزوین، علی دل زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی با اعلام این خبر افزود: در این کتاب ضمن بیان مفاهیم و گردآوری تئوری‌ها و نظریات مختلف در حوزه شهرسازی به بیان نمونه‌های جهانی پرداخته شده است تا امکان درک و مقایسه رویکردها و برخوردها در فضاهای شهری مختلف را برای مخاطب امکان‌پذیر سازد.

وی عنوان کرد: این راهنما تنها به بیان مجموعه دستورالعمل‌ها برای ارتقای فضای شهری نمی‌پردازد و در کنار آن با بیان تئوری‌ها و نظریات سعی در زمینه‌سازی برای امکان تفکر درباره دیگر عواملی که شاید در این کتاب عنوان نشده را فراهم می‌آورد..

دل زنده اظهار کرد: ارتقای کیفیت زندگی از اهداف اصلی طراحی و برنامه‌ریزی شهری است و هدف اصلی در این جلد از راهنمای طراحی فضاهای شهری، ارتقای کیفیت زندگی با طراحی فضاهای امن شهری است..

مدیراجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین گفت: این کتاب در 5  فصل به جایگاه امنیت در معماری و شهرسازی ایران، تجارب طراحی فضاهای امن شهری، امنیت فضاهای شهری در نگاه نظریه‌پردازان، بررسی تئوری‌های مطرح در امنیت فضاهای شهری و راهنمای طراحی می پردازد.

کتاب «راهنمای طراحی فضاهای شهری» با شمارگان هزار نسخه در 118 صفحه به بهای 24000 تومان و در قطع خشتی از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.


نظر شما :